Reprezentovali nás naši najmenší plavci

855

V sobotu 10. marca sa naši najmladší plavci, ktorí sa už môžu zúčastňovať plaveckých súťaží pod hlavičkou Slovenskej plaveckej federácie, zúčastnili pretekov Plavecké nádeje na Myjave. V týchto vekových kategóriách sú zaradení plavci od ročníku 2011, pričom jedinou podmienkou je vedieť plávať a byť registrovaný pod hlavičkou SPF.

Náš klub sa veľmi teší, že sa naša plavecká základňa rozrastá a už aj v tejto najmladšej vekovej kategórii máme široké zastúpenie. Naši miniplavci zbierali svoje prvé pretekárske ostrohy v širokej konkurencii plavcov zo západného aj stredného Slovenska, pričom svojimi výkonmi potešili trénerov Petra Bílika a Martinu Hodoňovú. Medailové pozície pre PK Matador Púchov získali Lucka Jurgová za disciplínu 100m prsia – 3.miesto a Matej Kucej získal striebro za 25m prsia a bronz za 25m znak. Púchov reprezentovali: Ninka Drobná, Matiáš Guzma, Lucka Jurgová, Matej Kucej, Timo Luhový, Lujza Ondričková a Alexander Valach.

Celkové hodnotenie našej účasti na pretekoch vnímame ako klub veľmi pozitívne, sme radi širokej podpore rodičov, tréningovej aj pretekárskej snahe našich najmenších, ako aj v neposlednej rade dosiahnutým výkonom a umiestneniam.

-PB-