Rezervu Slovana rozobrali Púchovčania v druhom polčase

Ilustračné foto: Slavomír Flimmel

7. kolo: MŠK Púchov – Slovan B 2:0 (0:0)

Góly: 47. Varga, 51. Martinček

ŽK: Lacko – Bussenu, rozhodovali Holas, Súkeníková, Sluk, 360 divákov

Rezerva bratislavského Slovana je zatiaľ v druhej lige fackovacím panákom, v minulom kole dostala doma lekciu od postupovo naladeného Liptovského Mikuláša. Liptáci vyhrali v Bratislave 5:1. Bratislavčania chceli ukončiť nelichotivú sériu piatich prehier práve pod Lachovcom. Ani Púchovčania nemali bodov na rozdávanie, a tak bolo ich povinnosťou bodovať naplno. O tom, že súťaž je mimoriadne vyrovnaná, sa domáci presvedčili v prvom polčase na vlastnej koži. Na ich kopačkách bolo až príliš veľa nervozity a nedokázali prekonať odhodlaného súpera.

Výsledkom prvopolčasového trápenia oboch mužstiev tak boli len dve žlté karty – po jednej na každej strane. Cez polčasovú prestávku zrejme tréner Kaplan svojich zverencov správne namotivoval a ti za päť minút rozhodli o svojom víťazstve. Už v 47. minúte sa strelecky presadil Varga – 1:0. Belasí sa ešte nestačili z gólu spamätať a druhú ranu im zasadil striedajúci Martinček. Ten bol na trávniku len necelých päť minút, keď sa zapísal do streleckej listiny a zvýšil na 2:0. Druhý polčas priniesol predsa len o niečo živší futbal. Púchovčania predviedli viac futbalového umenia a ukázali väčšiu vôľu po víťazstve. Trojbodový zisk je absolútne zaslúžený.

Zostava MŠK Púchov:

P. Pilný – Riška, Ozimý, Lacko, Varga, Rypák (76. Kopiš), Michlík, Kapusniak (46. Martinček), Mráz (76. Prekop), Loduha, Raffay (61. Štefanec), tréner Lukáš Kaplan

Zostava Slovan Bratislava B:

Rybár – Valentín, Laczkó, Tóth, Habodasz, Rigo, Lavrinčík, Haramia (56. Jackuliak), Castillo (70. Giesser), Baláž (53. Lieskovský), Bussenu (46. Matoš), tréner Stanislav Moravec

Ostatné výsledky 7. kola:

Liptovský Mikuláš – Dubnica nad Váhom 3:0, Košice – Komárno 5:0, Bardejov – Šamorín 1:1, Podbrezová – Trebišov 2:0, Poprad – Banská Bystrica 1:4, Žilina B – Skalica 2:3

1. B. Bystrica 7 6 0 1 27:11 18
2. Skalica 7 6 0 1 19:10 18
3. Košice 6 5 1 0 12:2 16
4. Podbrezová 7 5 1 1 16:7 16
5. L. Mikuláš 7 5 0 2 14:4 15
6. Petržalka 6 3 0 3 6:11 9
7. Bardejov 6 2 1 3 5:7 7
8. Šamorín 6 2 1 3 6:11 7