Šachisti belušského centra voľného času obhájili prvenstvo

59

Družstvo Cirkevného centra voľného času (CCVČ) Beluša B obhájilo minuloročné víťazstvo v 4. lige, keď získalo 21 bodov a aj najlepšie pomocné hodnotenie. Z 8 zápasov zaznamenalo belušské B-družstvo až sedem víťazstiev.

Čo sa týka individuálnych výsledkov hráčov, najviac bodov získal Kristián Rúček – osem výhier z osem partií. Plný počet bodov uhral na prvej šachovnici a stal sa tak najúspešnejším hráčom 4. ligy. Darilo aj Máriovi Mazúrovi, ktorý získal 6,5 bodu zo sedem partií. Dobre si počínal aj nováčik v belušskom družstve Michal Mikuška, ktorý uhral päť bodov zo šiestich partií ( 5 výhier, 1 prehra). Peter Rúček uhral počas sezóny v 4. lige päť bodov zo siedmich partií (4 výhry, 2 remízy, 1 prehra). Adam Kudlej odohral len jednu partiu a zaznamenal v nej výhru. Pavol Rúček a Miroslav Sehnoutek získali zhodne dva body z troch partií a Pavol Bajza uhral 2,5 boda z piatich partií. Pozitívne je, že nikto z hráčov nemal zápornú bilanciu zo zápasov, ale skoro všetci mali plusové skóre.

Pre družstvo CCVČ Beluša B je veľkým úspechom, že dokázalo dva roky po sebe vyhrať túto súťaž, v ktorej je vždy veľká konkurencia. Sú tu družstvá z Považského Podradia, Nemšovej, Dubnice nad Váhom, Trenčína, Púchova a Beluše. Hráčom CCVČ Beluša blahoželáme k úspechu, ďakujeme za vzornú reprezentáciu a prajeme veľa ďalších šachových úspechov v 4. lige v budúcej sezóne.

„Ďakujem trénerom Mariánovi Kútnemu ml. a Marianovi Kútnemu st., ktorí sa vo svojom voľnom čase venujú šachistom nielen na šachovom krúžku, ale aj pravidelne sa stretávajú so šachistami, ktorí hrajú III. a IV. ligu na šachových tréningoch, kde sa zdokonaľujú v tejto kráľovskej hre. V neposlednom rade ďakujem aj rodičom, ktorí nás podporujú a pomáhajú nám. Všetkým patrí veľká vďaka,“ uviedla riaditeľka CCVČ Vlasta Orgoníková.

(mk)