Šálka čaju pre seniorov

239

Počas uplynulého týždňa opäť pokračoval cyklus podujatí, ktoré sú organizované priamo pre púchovských seniorov. Štvrtkové popoludnie, ktoré nesie príznačný názov „Čaj pre seniorov“ sa stalo okamžite veľmi obľúbeným a teší sa veľkému záujmu. Tentokrát bola hlavnou hviezdou programu speváčka a herečka Mária Velšicová, ktorá sa postarala o dobrú náladu v publiku počas celého podujatia.

Hlavným cieľom týchto podujatí je spájať dôchodcov, poskytovať im priestor, ale najmä spríjemňovať im voľný čas. O úvodné slovo sa postarala vedúca oddelenia školstva a sociálnych vecí Renáta Holáková, ktorá všetkých srdečne privítala a popriala dôchodcom príjemný zážitok. Neskôr ju na pódiu vystriedali žiaci z púchovskej Základnej umeleckej školy. Predviedli nabitý blok, v ktorom ukázali svoj talent a zručnosti. Od klavírneho sóla, cez akordeónové, až po menej tradičný saxofón. Potom už na pódium prišla samotná Mária Velšicová s pripravenými piesňami a veľkou dávkou humoru.

Ďalšia šálka čaju pre seniorov je nachystaná na 18. mája.  Púchovských seniorov príde navštíviť a zabaviť  dáma, ktorú netreba zvlášť predstavovať – Gizka Oňová. Bohužiaľ sa opäť lístky neušli pre všetkých záujemcov – hneď, ako sa začali v utorok 2.5. predávať, boli rozpredané sa za pár minút.

Text: Barbora Krchňavá, foto: Slavomír Flimmel