Sériu prehier natiahli futbalisti MŠK Púchov na tri

318
Pri centroch do pokutového územia sa Púchovčania (v bielom) proti prehustenej obrany trnavskej juniorky nedokázali presadiť. V tomto prípade nepochodil pri pokuse o hlavičku ani domáci kapitán František Brezničan. Foto: Milan Podmaník

FUTBAL – 3. LIGA MUŽI

MŠK Púchov – Trnava B 1:2
Stretnutie o záchranu (áno, Púchovčania už hrajú o záchranu) začali domáci svižne. Na súpera vyrukovali s aktívnou hrou a už po ôsmich minútach sa tešili z vedúceho gólu Zavadzana – 1:0. Ich radosť však netrvala príliš dlho, už o štyri minúty neskôr neustrážili
domáci futbalisti Lovása, ktorý vsietil vyrovnávajúci gól. Potom hra upadla do priemeru, zaujalo len niekoľko náznakov šancí po dlhých pasoch. Trnavčania ovládali stred poľa, boli technickejší a po kombinačných akciách sa dostávali pred domáce pokutové územie. Sedem minút pred koncom prvého polčasu sa dočkali vedúceho gólu, jeho autorom bol Turkyilmaz
– 1:2.

V druhom polčase hráči trnavskej juniorky dôsledne bránili už stred hracej plochy, takže nedovolili Púchovčanom dostávať sa do šancí po kombinačných akciách. Domáci to preto skúšali dlhými nakopávanými loptami na Gajdošíka či Zavadzana, no aj keď sa mi podarilo vyhrať hlavičkové súboje s hosťujúcimi zadákmi, chýbala dostatočná podpora zálohy a zbieranie odrazených lôpt. Trnavčania boli dôraznejší v osobných súbojoch a v druhom polčase v podstate nepustili domácich do vyloženej gólovej šance. A keďže hostia neprejavili veľkú snahu ohroziť domácu bránku, hŕstka divákov videla v druhom polčase futbal nehodný úrovne tretej ligy. Je škoda, že tribúny na púchovskom futbalovom štadióne zívajú prázdnotou. Práve teraz je totiž čas, kedy Púchovčania potrebujú
podporu svojich fans….
Púchovčanov čaká v nedeľu ďalší zápas o záchranu, cestujú do Zlatých Moraviec.
Góly: 8. Zavadzan – 12. Lovás, 38. Turkyilmaz, ŽK: Bogdanovský, Janso (obaja Trnava B, rozhodovali: Gašparovič, Obertová, Kováč, 100 divákov
Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Riška, Gajdošík, J. Pilát, Lipták (Kopiš), Sibanda, Marman (D. Pilný), Vanák, Hrnko, Zavadzan, Brezničan, tréner: E. Pagáč
Zostava Trnavy B: Takáč – Cherednichenko (Bango), Deket, Brigant (Pavlovčík), Bogdanovský (Vangel), Čonka, Gombala, Turkyilmaz (Jašúrek), Janso, Lovás, Oravec, tréner V. Ekhardt

Striedajúci Daniel Pilný si chráni loptu na štyroch. Vybojoval síce faul, ale ani z následného priameho kopu nezapršalo…

Ostatné výsledky 24. kola: Veľké Ludince – Zlaté Moravce/Vráble B 1:1, Nemšová – Topoľčany 5:2 (2:0), góly: Jambor 3, Šiko 2, zostava Nemšovej: Žilka – Vaculík, Radenovič (Kostič), Svatík, Beňo, Ševela, Stojkov, Paška (Mihajlevič), Petrovič, Jambor, Šiko
Bánovce nad Bebravou – Nové Zámky 0:4, Dubnica – Lednické Rovne 1:0 (1:0), gól: Jakúbek, zostava Lednických Rovní: Bačík – Kollár, Chmelík, Pišta (Řehák), Detko, Náther, Púček, Híreš, Buček, Živčic, Krištof (Poláček), Prievidza – Šaľa 1:2, Borčice – Galanta 0:1,
Dunajská Streda B – Nitra B 1:1, Beluša – Gabčíkovo 1:0 (1:0), gól: Gorelka, zostava Beluše: Ciesar – Bielik (Mišák), Kršák, Gažo, Martinka, Gajdošík (A. Bielik), Jurga, M. Mikuška (Ďuriš), Hrenák, P. Mišutka (Remšík – Šebík), Gorelka

18. Topoľčany 24 4 0 20 17:72 12

Program 25. kola: Zlaté Moravce/Vráble B – MŠK Púchov (29. 4. o 16.00), Topoľčany – Dubnica, Trnava B – Nové Zámky, Galanta – Prievidza, Šaľa – Nemšová, Nitra B – Borčice, Dunajská Streda B – Bánovce nad Bebravou, Lednické Rovne – Beluša, Gabčíkovo – Veľké Ludince