Sezóna 2023 v podaní DHZ Hoštiná

128

Tento rok bol pre nás opäť o niečo lepší ako tie posledné, no stále máme na čom pracovať. V mierne pozmenenej zostave sme pokračovali po minulom roku a veríme, že budeme aj ten ďalší. Zosilnili sme o niečo svoje meno a pripísali si ďalšie zážitky a úspechy.

Zopár súťaží sa nám podarilo odbehnúť u susedov na Morave aj tento rok, napr. Valašská Polanka či Nevšová, z obidvoch sme odišli ako víťazi. Na konci sezóny sme sa po druhý raz zúčastnili na Slovenskom Superpohári, kde sme, žiaľ, ani jeden z dvoch pokusov nedokončili, ale aspoň sme sa na jednom prúde ukázali, že patríme k aktuálnej Slovenskej špičke, mali sme zostrek na jednom terči s časom 13:65s. Jedna z najvzdialenejších súťaží na Slovensku sa konala na východe, presnejšie v Bijacovciach, kde sme svoj pokus dokončili s časom 13:97s (PP 13:81s) a odniesli sme si 3. miesto. Tento rok sme odbehli 2 hasičské ligy. V Severo-slovenskej hasičskej lige sme si oproti minulému roku výrazne polepšili. Z minuloročného 3. miesta sme sa posunuli na prvé a stali sa majstrami ligy.

V Slovensko-moravskej hasičskej lige sme si tento rok oproti minulému takisto polepšili (4. miesto) a skončili na 3. mieste. Na rýchle útoky z nášho blízkeho okolia, na ktoré určite nikdy nezabudneme a po ktorých na trati zostala víťazná stopa od našich tretier, sme predviedli v obci Bohunice, Dulov, Horovce, Milochov (PB), Lednica či Mikušovce. Z tých vzdialenejších sú cenné najmä prvé priečky z Rudinky, Hliníku nad Váhom, Hrabového či Horného Vadičova, kde sa čas zastavil pod hranicou 14 sekúnd. Celkovo sme si tento rok zabehli 56 útokov, z toho sme sa umiestnili 16-krát na 1. mieste, 3-krát na 2. mieste a 9-krát na 3. mieste. Výsledný čas sa nám podarilo pod 14 sekúnd dosiahnuť 14-krát.

Čas pod 14 sekúnd sa nám na jednom prúde podarilo dosiahnuť 33-krát. Čas pod 13 sekúnd sme na jednom prúde dosiahli 2-krát. Ako v každom športe a ako vo väčšine tímov, aj nás počas tejto sezóny postretli neúspechy, komplikácie s technikou, dodávkou, či zranenia… No, poradili sme si, získali sme ďalšie cenné skúsenosti a naša chuť napredovať a tešiť vás, rastie po tomto roku opäť o to viac! Ďakujeme hlavne mestu Púchov, Trenčianskemu samosprávnemu kraju, kamoškám z Dulova, priateľom a všetkým, ktorí pri nás stáli a venovali nám svoju podporu či priazeň. Tešíme sa na vás v roku 2024. Ďakujeme, že ste s nami.

Tím DHZ Hoštiná