ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 pokračuje tento víkend pod Súľovskými skalami

159

Piaty ročník série najvýznamnejších pretekov horských cyklistov na Slovensku ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 naberá na obrátkach. Už túto sobotu, 24. júna 2018, pokračuje svojím tretím podujatím, ktorým je AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly.

Na pretekárov čakajú štyri trasy s dĺžkou 19 km, 35 km, 60 km a 85 km. Fanúšikovia horskej cyklistiky sa môžu tešiť na aktívny deň s pestrým sprievodným programom pre deti i dospelých. Nebude chýbať ani obľúbená novinka tohtoročnej série – maľovanie na auto ŠKODA KAROQ.

Séria najprestížnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 sa vo svojom treťom pokračovaní presúva do Súľova, kde v sobotu 23. júna 2018 odštartuje AUTHOR ŠKODA Bbikemaratón Súľovské skaly, ktorý oslavuje svoje už 20-ročné jubileum. Bajkeri budú pretekať na štyroch trasách s dĺžkou 19 km, 35 km, 60 km a 85 km s prevýšením od 570 do 3 170 m. Trasy pod Súľovskými skalami, ktoré patria medzi najkrajšie prírodné scenérie na Slovensku, ponúkajú aj mimoriadne krásne výhľady.

Ceny pre víťazov a tombola aj pre hoby bajkerov

Každý účastník pretekov získa na prezentácii štartovací balíček. Víťazi každej kategórie získajú športové ceny značky ŠKODA. Účastníci, ktorí úspešne absolvujú jednotlivé maratóny v ŠKODA BIKE OPEN TOUR sérii, sa môžu zúčastniť jednotlivých tombol o celkovo 9 ŠKODA bajkov. Týchto výhercov určia jednotlivé tomboly tak, aby mal šancu na výhru každý hobby bajker. Výsledné bodovanie ŠKODA BIKE OPEN TOUR určí celkovo 33 víťazov v 11 kategóriách na prvých, druhých a tretích miestach. Bajkeri sa na preteky môžu prihlásiť na stránke www.welovecycling.sk, alebo www.cyklotour.sk.

Bohatý sprievodný program zabaví každého návštevníka

Pre pretekárov, ich sprievod, ako aj pre divákov je pripravených množstvo sprievodných podujatí a  súťaží, kde sa zabavia všetci bez rozdielu veku, či už navštívia zábavnú zónu pre deti aj dospelých v ŠKODA mestečku a iné atrakcie. Svoje umenie odhalí najlepší slovenský cyklotrialista a majster sveta v tejto disciplíne Ján KOČIŠ, krv v žilách už tradične rozprúdi skvelé hudobné vystúpenie rockovej kapely POISON CANDY ROCKS a pop-rockovej kapely OLD MODEM. „Podujatia ŠKODA BIKE OPEN TOUR sú tak nielen o horskej cyklistike, ale predovšetkým o chvíľach, ktoré si môžu aktívne užiť cyklisti, fanúšikovia športu a celé rodiny v prekrásnom prírodnom prostredí. Preto pozývam všetkých pod Súľovské skaly: Príďte sa zabaviť a užiť si krásny deň,“ uviedol Marek Růžička, konateľ ŠKODA AUTO Slovensko.

Kvalita servisu a služieb pre účastníkov na tej najvyššej úrovni

Profesionálne zabezpečenie je pre jazdcov jedným z najväčších pozitív. Na každom maratóne je zabezpečených 16 profesionálnych umývacích boxov, kde sa môžu pretekári postarať o svoje bicykle. Rovnako sprchy, ktoré po náročnom zápolení uvíta každý. K dispozícii je aj cykloúschovňa, v ktorých sa za ten čas uskladnilo už viac ako 4000 bicyklov. Po pretekoch si tak môže každý pretekár oddýchnuť v zázemí, či pri sledovaní sprievodného programu bez obavy o svojho tátoša.

ŠKODA Bike Open Tour 2018

Tohtoročná ŠKODA Bike Open Tour je séria šiestich MTB maratónov, ktoré sa konajú  na území Slovenskej republiky. Preteky sú otvorené pre všetkých fanúšikov horskej cyklistiky. Pretekať môžu registrovaní cyklisti, MTB nadšenci z radov amatérov, aj deti. Pretekári súťažia v 11 kategóriách podľa veku i výkonnosti. Séria odštartovala v apríli a končí sa v septembri. Na každých pretekoch série ŠKODA BIKE OPEN TOUR organizátori pripravia množstvo sprievodných akcií, súťaží a bohatý program pre celú rodinu. Séria sa tak stáva nielen miestom športových výkonov, ale aj trávenia príjemných chvíľ s rodinou či blízkymi v prírode. V minulom roku súťažilo spolu 5 157 bajkerov z 22 krajín a popri tratiach ich povzbudzovalo vyše 17 000 divákov.

Podrobnejšie informácie o ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 nájdu fanúšikovia horskej cyklistiky na stránke www.welovecycling.com, kde sa môžu aj registrovať.

Kategórie ŠKODA BIKE OPEN TOUR

 1. Kadeti 15 – 16 r.
 2. Juniori 17 – 18 r.
 3. Muži do 39 r.
 4. Muži 40 – 49 r.
 5. Muži 50 – 59 r.
 6. Muži 60 r. a viac
 7. Kadetky 15 – 16 r.
 8. Juniorky 17 – 18 r.
 9. Ženy 19 – 39 r.
 10. Ženy 40 – 49 r.
 11. Ženy 50 r. a viac.

ŠKODA a cyklistika

Spojenie cyklistiky so značkou ŠKODA siaha hlboko do minulosti, až ku vzniku samotnej automobilky. Bohatá úspešná história mladoboleslavskej automobilky sa začína písať v roku 1895, keď začala výrobu práve bicyklami. Od roku 2004 je ŠKODA partnerom a dodávateľom oficiálnych automobilov na najpopulárnejších cyklistických pretekoch sveta – Tour de France. Na legendárnej Tour zastrešuje aj jeden z dresov pre individuálne hodnotenie cyklistov – od roku 2004 bola partnerom bieleho dresu, od roku 2015 podporuje prestížny zelený dres. ŠKODA AUTO je oficiálnym partnerom zeleného dresu pre najlepších šprintérov aj na pretekoch okolo Španielska La Vuelta, ktoré podporuje od roku 2011.

ŠKODA je dlhodobým stabilným podporovateľom a partnerom aj slovenskej cyklistiky. Aktívne podporuje najväčšie domáce podujatie v cestnej cyklistike Okolo Slovenska a tiež zastrešuje sériu prestížnych horských maratónov ŠKODA BIKE OPEN TOUR. V roku 2015 sa ŠKODA stala novým partnerom najväčšej cyklistickej charitatívnej akcie na Slovensku Parasport24 Tour. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko zároveň sedem rokov podporovala cyklistu Petra Velitsa, ktorý počas svojej kariéry získal tri tituly majstra sveta v tímovej časovke a je jedným z najúspešnejších cyklistov v histórii Slovenska.

Zdroj: skoda-auto.sk