75

MŠK Púchov – Skalica 1:1 (0:0)

Góly: 72. Krčula – 48. Horodník
ŽK: Mráz, Štefanec, Varga – Mizerák, Mader, rozhodovali Kružliak – Borsányi, Štrofík
Púchovčania po sérii prehier už potrebovali bodovať. A to i napriek tomu, že do cesty sa im postavil tretí tím tabuľky. Skaličania od začiatku potvrdzovali, že boj o postp ešte celkom nepochovali. Už v tretej minúte si domáci Strelčík poradil s nebezpečnou hlavičkou Šebestu. V 9. minúte pohrozili aj Púchovčania. Kopiš sa pekne uvoľnil, jeho prihrávka do pokutového územia však nenašla adresáta. O dve minúty neskôr sa po rohovom kope zaskvel domáci brankár Strelčík, ktorý reflexívne vyrazil Šebestovu strelu zblízka. Púchovčania sa snažili o útočnú hru, veľký problém im však robilo napádanie Skaličanov už na ich vlastnej polovici, po ktorom nasledovali nebezpečné protiútoky. Aj s tými si domáca obrana poradila. Domáci si vydýchli v 41. minúte, kedy sa lopta po brankárovom výkope dostala až ku Baumgartnerovi, ktorý bombou z uhla opečiatkoval brvno domácej bránky.
Všetko podstatné sa tak udialo v druhom polčase. V 48. minúte zahrali hostia nakrátko rohový kop, Baumgartnerov center sa odrazil k voľnému Horodníkovi, ktorý prízemnou strelou nedal Strelčíkovi šancu – 0:1. V 53. minúte po rohovom kope domácich dostal peknú prihrávku do pokutového územia Mráz, jeho strelu zastavil rukou domáci obranca a rozhodca Kružliak nariadil pokutový kop. Na biely bod si loptu postavil Krčula, jeho slabú strelu však hosťujúci brankár Junas vyrazil. Púchovčania sa však aj naďalej pokúšali dobíjať hosťujúcu bránku a ich aktivita sa im vyplatila. V 72. minúte po dlhom Strelčíkovom výkope dôrazný Krčula donútil dvojicu zadákov Skalice chybovať a nikým netiesnený poslal loptu do opustenej bránky – 1:1. Ani jedno z mužstiev sa s remízou uspokojiť nechcelo, a tak sa útočné akcie striedali na oboch stranách. Obe obrany však už stáli na pevných nohách. Zrodila sa tak zaslúžená remíza. V sobotu cestujú Púchovčania do Podbrezovej.
Zostava MŠK Púchov:
Strelčík – Lacko, Riška, Pavlovič, Martinček, Varga, Kopiš, Štefanec, Krčula (90. Prekop), Mráz (84. Pilný), Rypák (67. Michlík), tréner Lukáš Kaplan
Zostava MFK Skalica:
Junas – Nagy, Ranko, Blažek (88. Straczek), Mizerák – Mader, Hollý (79. Šebesta A.), Mášik – Baumgartner (82. Škovran), Horodník (79. Almaský), Šebesta, tréner Jozef Kostelník
Ostatné výsledky 25. kola:
Liptovský Mikuláš – Podbrezová 1:1, Poprad – Žilina B 1:6, Košice – Dubnica nad Váhom 5:0, Komárno – Trebišov 2:1, Bardejov – Slovan Bratislava B 2:1, Šamorín – Petržalka 3:1