Skončili zápisy prvákov mestských základných škôl

115

Po 2. kole zápisov detí do 1. ročníka púchovských základných škôl sa potvrdilo, že najväčšou púchovskou základnou školou je ZŠ Mládežnícka. Na druhom a treťom mieste sa s približne rovnaký počtom umiestnili ZŠ Gorazdova a ZŠ J.A.Komenského. Najmenšou mestskou školou ostáva ZŠ Slovanská.

Niektoré deti, ktoré rodičia doviedli na zápis, dostali ročný odklad a časť detí ešte rieši Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Púchove.

V tabuľke mestských škôl pre porovnanie uvádzame aj výsledky zápisov z minulého roka. Nárast počtu prijatých prvákov zaznamenali v ZŠ Mládežnícka (oproti minulému roku o 26 žiakov) a ZŠ J.A.Komenského (o 29 žiakov). Asi nebude náhoda, že sú to školy zrekonštruované – s vymenenými oknami a zateplenou a vynovenou fasádou. ZŠ Gorazdova a ZŠ Slovanská zaznamenali oproti minulému roku pokles prijatých prvákov. Môžu len dúfať, že po tohtoročnej plánovanej rekonštrukcii budú tiež svojim vzhľadom atraktívnejšie pre budúcich prvákov a ich rodičov.

Na Cirkevnej základnej škole sv. Margity mali minulý rok zapísaných 22 prvákov. Tento rok prišlo na zápis 18 detí, pričom do 1. ročníka zapísali 17 žiakov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × five =