Skvelý Trnka a národné rekordy, Kvasnička opäť prvý

206

V sobotu 21.8.2021 sa v Starej Ľubovni konali otvorené majstrovstvá Slovenska v klasickom tlaku na lavičke. Za AMONREI PÚCHOV súťažili Jozef Trnka a Jakub Kvasnička. Obaja v kat. do 66 kg (open, bez rozdielu veku).

Nestarnúci Trnka vytvoril v kat. mužov M1 do 66 kg (nad 40 rokov) národný rekord výkonom 102,5 kg. Ten istý výkon sa mu započítal aj do kat. masters M3 (nad 60 rokov), ktorý je takisto národným rekordom.

Spolu s ním sa súťaže zúčastnil aj mladý junior Jakub Kvasnička. Takisto si počínal veľmi dobre. Jeho útok na ďalší národný rekord mu nevyšiel (100,5 kg) a výkonom 95 kg aj tak zvíťazil vo svojej vekovej a váhovej kategórii.

Keďže to boli otvorené majstrovstvá Slovenska mužov a obaja súťažili v rovnakej váhovej kat. do 66 kg bez rozdielu veku v absolútnom poradí skončil Trnka na 3.mieste a Kvasnička hneď za ním na 4.mieste. Trnka ziskom 2 medailí (zlato a bronz) a Kvasnička 1x zlato si rozšírili svoju zbierku medailí vo svojich vitrínach. Obidvom pretekárom gratulujeme k výbornej reprezentácií športového klubu AMONREI PÚCHOV.

Marián Prekop