Slovenská motocyklová špička sa v Púchove opäť odela do gala

422
Ani tento rok nechýbal medzi vyhodnotenými slovenskými motocyklistami zástupca Púchovského okresu. Junior Jakub Zahustel (na snímke tretí zľava) si prevzal ocenenie za životný úspech - druhé miesto v juniorskom družstve na majstrovstvách Európy Enduro.

VEČER MAJSTROV SLOVENSKEJ MOTOCYKLOVEJ FEDERÁCIE – 9. 12., DIVADLO PÚCHOV

Priestory Divadla v Púchove sa aj na sklonku tohto roku stali centrom slovenského motocyklového športu. Na tradičnom Večere majstrov Slovenskej motocyklovej federácie dekorovali najlepších slovenských, ale i českých či maďarských motocyklových pretekárov jazdiacich so slovenskou licenciou. Ani v tomto roku medzi odmenenými nechýbali zástupcovia púchovského okresu.

Ocenenie za úspešnú reprezentáciu Slovenskej republiky a Slovenskej motocyklovej federácie v roku 2017 si prevzal Púchovčan Jakub Zahustel. V tomto roku si juniorsky
reprezentant pripísal na svoje konto najväčší úspech vo svojej športovej kariére, keď na majstrovstvách Európy v endure v Gelnici skončil juniorsky tím Slovenska na striebornej priečke. Kvarteto Jakub Zahustel, Martin Krátky, Tomáš Zboran a Patrik Halgaš sa postarali o úspech, aký sa slovenským endurákom už dávno nepritrafil. Jakub Zahustel štartoval aj v celom seriáli majstrovstiev Európy jednotlivcov v triede Junior E1 a obsadil peknú dvanástu priečku. Rozhovor s Jakubom Zahustelom o tohtoročnej sezóne prinesieme v budúcom čísle.

Druhým oceneným z okresu Púchov bol Tomáš Marcina – víťaz medzinárodných majstrovstiev SR v triale v kategórii Junior. Večer majstrov Slovenskej motocyklovej federácie (SMF) je každoročne stretnutím nielen najlepších športovcov jednotlivých disciplín SMF, ale i stretnutím priaznivcov motocyklového športu, mechanikov,
funkcionárov, zástupcov priemyslu, partnerských organizácií a zástupcov médií. Tradične výborne ho zvládla moderátorská legenda Alexander Štefuca (na snímke vľavo). Dekorovanie víťazov jednotlivých kategórii a tried disciplín SMF bolo i tento rok spojené s
kultúrnym programom a spoločenským posedením, kde bol priestor nielen na diskusiu, ale i na zábavu a vzájomné spoznávanie sa jazdcov všetkých šiestich disciplín SMF a priaznivcov motocyklového športu.

Okrem dekorovania víťazov medzinárodných majstrovstiev a majstrovstiev Slovenska v rámci slávnostného večera ocenili i jazdcov, ktorí v sezóne 2017 úspešne reprezentovali Slovensko na medzinárodných podujatiach v zahraničí a ďalších funkcionárov a členov SMF, ktorí prispievajú k propagácii motocyklového športu. Podľa prezidenta SMF Petra Smižíka si Večer majstrov našiel už svoje tradičné miesto v Púchove. Nie je to podľa neho iba preto, že Púchov má dobrú polohu a je ľahko dostupný zo všetkých kútov Slovenska. „Divadlo
v Púchove poskytuje perfektné nové priestory, pochopenie nachádzame pochopenie aj vo vedení mesta Púchov, takže robíme to tu radi,“ skonštatoval pre Púchovské noviny Smižík.
Text, foto: Milan Podmaník

Večer majstrov SMF našiel opäť pohostinnú náruč v Divadle v Púchove.
Moderátorom večera bol známy športový redaktor a moderátor Alexander Štefuca.
Slovenská motocyklová federácia nezabúda ani na osobnosti, ktoré sa rôznym spôsobom zaslúžili o rozvoj slovenského motocyklového športu.
Prezident Slovenskej motocyklovej federácie Peter Smižík spolu s hlavnou kontrolórkou športu Alicou Fisterovou počas dekorovania najlepších.