5. VEĽKÁ CENA PÚCHOVA V KRASOKORČUĽOVANÍ

403

V dňoch 25. a 26. novembra 2017 sa na zimnom štadióne v Púchove konal už piaty ročník súťaže Veľkej ceny Púchova v krasokorčuľovaní, ktorej sa zúčastnilo 160 detí z celého Slovenska.

Na domácom ľade sa svojimi jazdami predstavili aj členky Krasoklubu Púchov. Najlepšie sa umiestnila Janka Novacká, ktorá vo svojej kategórii obsadila druhé miesto. Niektoré z Púchovčaniek sa predviedli na ľade po prvýkrát a hneď s peknými umiestneniami: Natálka Michalíková (4. miesto), jej staršia sestra Adrianka (16. miesto), Barborka Belobradová
(4. miesto), Adelka Kaňková (6. miesto).

V kategórii „Basic staršie“ bojovala aj Žofka Kubíková a skončila na 14. mieste. V kategórii „Nádeje dievčatá 7“ sa Natálka Masariková umiestnila na 7. priečke a Laura Kolmanová na 8. priečke. O kategóriu vyššie „Nádeje dievčatá 8“ bojovali na domácom ľade Katka Kubáňová, ktorá vykorčuľovala 13. priečku a Sofi Motolová (14. priečku). Staršie pretekárky Lilianka Drábová a Lucka Kolmanová, si vo svojich kategóriách vyjazdili obe piate miesto. Okrem domáceho ľadu sa naše dievčatá už predstavili na pretekoch v Hamikove, v Trnave, v Banskej Bystrici. A v Prešove, kde zažiarila a zažila veľký medailový úspech Natálka Masariková, ktorá si z východu odnášala striebro.
Text, foto: Krasoklub Púchov