Slovenská reprezentácia volejbalových kadetov v Púchove

838

Slovenskí volejbaloví reprezentanti do 19 rokov sa predstavili v stredu 19. apríla žiakom ZŠ Gorazdova v Púchove. V Púchove dokončujú prípravu na blížiace sa majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie, ktoré sa od 22. do 30. apríla uskutočnia v Púchove a v maďarskom Györi.

Tréner Peter Kalný mal na úvodnom zraze 17 volejbalistov. Mladí Slováci sa v 2. skupine ME v Púchove stretnú s Českom, Rumunskom, Tureckom, Fínskom a Francúzskom. V 1. skupine v Györi, kde turnaj vyvrcholí finálovým víkendom, sa predstaví ďalších šesť tímov Maďarsko, Poľsko, Taliansko, Rusko, Bulharsko a Belgicko.

V skupine na ME sa stretnú každý s každým. Prví dvaja postúpia do semifinále, družstvá na treťom a štvrtom mieste budú hrať o konečné 5.-8. miesto a tímy umiestnené po skupinách na piatom a šiestom mieste na turnaji končia. Najlepších šesť tímov konečného poradia ME sa kvalifikuje aj na majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie, ktoré sa uskutočnia 18. – 27. augusta 2017 v Bahrajne. Hrá sa aj o účasť na júlových Európskych hrách mládeže, ktoré sa uskutočnia takisto v Györi a kam sa prebojuje okrem domáceho Maďarska sedem najlepších tímov.

V telocvični ZŠ Gorazdova sa mladí volejbalisti prezentovali pred žiakmi školy, ktorí mohli svojou aktivitou získať nielen fotografie hráčov s podpismi, ale aj vecné ceny – tričká a volejbalové lopty. Nakoniec sa mladí reprezentanti so žiakmi spoločne odfotili.

Širšia nominácia:
Nahrávači: Samuel Goč (COP Trenčín), Viliam Čizmazia (VKP Bratislava)
Smečiari: Samuel Bjelko (COP Trenčín), Milan Marinič (COP Trenčín), Sebastián Markovič (TJ Slávia Svidník), Nicolas Ondruš (COP Trenčín/Poprad), Erik Watzka (Spartak Myjava/VK Nové Mesto nad Váhom), Matúš Šíma (VKP Bratislava)
Blokári: Ján Jendrejčák (COP Trenčín/VKM Stará Ľubovňa), Filip Mačuha (VKP Bratislava), Andrej Pollák (COP Trenčín/VK Nové Mesto nad Váhom), Michal Zeman (VK Nové Mesto nad Váhom)
Korektori: Tomáš Hrtús (VKP Bratislava), Samuel Jurík (COP Trenčín/SPU Nitra), Martin Kudra (VK Prievidza)
Liberovia: Pavol Kurej (COP Trenčín), Samuel Paňko (TJ Slávia Svidník)

Realizačný tím:
Tréner: Peter Kalný, asistenti: Erik Gábor a Martin Vaško, manažér: Mikuláš Ortutay, štatistik: Daniel Bruch.

PROGRAM (STC Aréna):

Sobota 22. apríla:
Česko – Turecko (15.00),
SLOVENSKO – Francúzsko (17.30),
Fínsko – Rumunsko (20.00),

Nedeľa 23. apríla:
Turecko – Francúzsko (15.00),
Rumunsko – SLOVENSKO (17.30),
Česko – Fínsko (20.00),

Pondelok 24. apríla:
Francúzsko – Rumunsko (15.00),
SLOVENSKO – Česko (17.30),
Fínsko – Turecko (20.00),

Streda 26. apríla:
Česko – Francúzsko (15.00),
Fínsko – SLOVENSKO (17.30),
Turecko – Rumunsko (20.00),

Štvrtok 27. apríla:
Francúzsko – Fínsko (15.00),
Rumunsko – Česko (17.30),
SLOVENSKO – Turecko (20.00).

Zdroj: www.volejbal.sk, foto: Slavomír Flimmel