Slovenské hry mládeže v cyklotriale odštartovali v Záriečí

109

Slnečnými lúčmi zaliaty trial-park a nádherná príroda Záriečia dňa 3.6.2023 privítali spolu s dobre pripravenými organizátormi na prvom kole SHM a II. kole slovenského pohára v triale pretekárov zo Slovenska, Poľska a Maďarska. ZŠ s MŠ poskytla vďaka p. riaditeľke Mgr. Ľubici Augustiňákovej účastníkom priestorové zázemie školy i školského areálu, obec na čele so starostom p. Petrom Haluškom venovala materiál na stavbu niektorých sekcií i ďalšie služby.

Jazdci si preverili svoje schopnosti na kvalitne pripravených piatich kontrolných úsekoch, ktoré absolvovali na tri kolá. Odštartoval aj domáci pretekár, majster sveta Jakub Mudrák, ktorý po vlaňajšej premiére v kat. Elite v Spojených arabských emirátoch, bude v auguste reprezentovať Slovensko na MS UCI v Glasgowe. Pozornosť divákov pritiahla aj výborná jazda „eliťáka“ patriaceho k svetovej špičke, Samuela Hlavatého z Rudiny a Pétra Kovácsa z Maďarska.

Počas pretekov sa tešila veľkému záujmu nesúťažná „Jazda pre radosť“. Na nenáročnej trati sa to doslova hemžilo rodičmi s detičkami na bicykloch, odrážadlách, či trojkolkách. Organizátori ju pripravili v nádeji, že z nich vyrastú cyklotrialisti ako tí, čo sa práve pasovali s náročnými prekážkami a súťažili s veľkým nasadením so súpermi. Na spestrenie zabezpečil klub pre záujemcov aj maľovanie na tvár. Za vynaložené úsilie boli všetkým organizátorom odmenou slová vďaky a pochvaly zo strany jazdcov a divákov.

Na pôde Slovenska si zmerajú svoje sily vyššie spomínaní jazdci kat. Elite spolu s ďalšími vynikajúcimi jazdcami 9.-10.septembra 2023 na ME UCI v Poprade.

Výsledky – umiestnenia jazdcov CTK Záriečie:

Elite – 3. Jakub Mudrák,

Senior – 1. Andrej Galovič, 4. Kristína Melišíková,

Cadet – 4. Peter Ofúkaný,

Benjamin – 2. Tomáš Korec, 3. Alžbeta Galovičová, 4. Matúš Ofúkaný,

Poussin – 3. Adela Kubová, 5. Nina Nováková,

Promesa – 1. Adela Kubová, 2. Tomáš Kobzáň, 4. Marek Beťák, 5. Marko Kubaš,

Link na kompletné výsledky: https://sutazecyklosport.sk/pdf_cyklotrialvysall.php?sutaz=34

Anna Šidlíková, riaditeľka súťaže