Sme okresní šampióni v učení cudzích jazykov!

322

So začiatkom novembra nás potešila skvelá správa – naša trieda 4.A získala prvé miesto a 3.A získala 2. miesto v okresnom kole súťaže Jazykový WocaBee šampionát 2022!

V úvodnom kole celoslovenského šampionátu dosiahli naši žiaci skvelý výsledok – denný priemer až 1833 bodov (tzv. WocaPoints) na jedného žiaka. Pre lepšiu predstavu – jedna správna odpoveď pri precvičovaní slovíčok znamená zisk približne 2 body. Víťazstvo v okresnom kole je pre nás o to cennejšie, že celková účasť v štvrtom ročníku šampionátu dosiahla rekordný počet 47.735 žiakov a študentov z celého Slovenska.

Spolu s počtom zapojených tried rastie aj kvalita šampionátu – na víťazstvo v každom kole je potrebné viac motivácie a úsilia. Súťaž Jazykový WocaBee šampionát prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Súťaží sa v inovatívnej online v aplikácii na učenie slovíčok – WocaBee. V súťaži sa nehodnotia konkrétne vedomosti žiakov, ale usilovnosť v precvičovaní (a zároveň učení sa) novej slovnej zásoby. V okresnom kole naši žiaci získali titul Okresní šampióni.

ZŠ s MŠ Dohňany