Futbal: Po smoliarskej remíze v Gabčíkove stratili Púchovčania post lídra

238

Treťoligoví futbalisti MŠK Púchov stratili prvé body na súperových ihriskách až v stredajšom predohrávanom 19. kole v Gabčíkove. Treba však jedným dychom povedať, že Púchovčania mali bližšie k víťazstvu, pripravila ich oň iba strelecká smola a skvelý výkon domáceho brankára. Napriek tomu mali úvodnú šancu domáci futbalisti už v piatej minúte, kedy
sa ich útočníkom nepodarilo doraziť do siete loptu poskakujúcu na malom vápne Púchovčanov. Potom však už prevzali iniciatívu futbalisti MŠK, ktorých kombinačná hra narobila domácim poriadne problémy. Gabčíkovčania neraz nevedeli, kde im hlava stojí, no v domácej bránke stále výborný Rengel, ktorý postupne zlikvidoval stopercentné príležitosti
Gajdošíka, Vanáka a Luhového. A keď sa už Púchovčanom domáceho brankára prekonať
podarilo, lopte sa v ceste do siete postavilo brvno. V druhom polčase poslal domáci
tréner na ihrisko svojho žolíka – skúseného Belkovicsa, ktorý mal už po desiatich minútach
na trávniku na kopačke stopercentnú šancu. Po peknom sóle a obohratí dvoch obrancov Púchova však z vyloženej pozície nemieril presne. Belkovics mal aj ďalšiu šancu, no v 63. minúte mu ju zneškodnil brankár MŠK Letko. Púchovčania vsadili na rýchle protiútoky, po ktorých domácich neraz len šťastie zachránilo od inkasovania. V dramatickom stretnutí vynikali Púchovčania herným umením, domáci sa naopak prekonávali v bojovnosti a obetavosti. Kvalitnému stretnutiu k dokonalosti chýbalo iba gólové korenie, domáci vytúženú remízu napokon zubami-nechtami udržali.

Gabčíkovo – MŠK Púchov 0:0
Rozhodoval Fehér, ŽK: Boráros – Brezničan, 250 divákov.
Zostava MŠK Púchov: Letko – Mynář, Brezničan, Riška, Vanák, Zavadzan (Pastorek), Gamboš, Luhový, Buček (Rosina), Bielik, Gajdošík.

Ostatné výsledky predohrávaného 9. kola:
Lednické Rovne – Beluša 0:2, Zlaté Moravce B – Komárno 2:0, Nemšová – Veľké Ludince, Dubnica nad Váhom – Topoľčany 0:3, Galanta – Dunajská Streda B 1:2, Nové Zámky – Šaľa 2:2, Veľký Meder – Šurany – odložené na 5. októbra

9. kolo: Púchov mal voľno, Šaľa – Veľké Ludince 3:0, Nové Zámky – Dubnica nad Váhom 0:1, Veľký Meder – Nemšová 0:0, FC Horses – Lednické Rovne 1:2, Neded – Komárno 0:3, Dunajská Streda B – Topoľčany 1:1, Šurany – Beluša 1:1, Zlaté Moravce B – Gabčíkovo
2:0, Galanta – Horná Nitra 6:1

-pok-

Úvodná foto: Napriek niekoľkým šanciam sa v Gabčíkove nepodarilo domáceho brankára