Snehuliakiáda na Sedlišti

831

Krásne zimné popoludnie, na Sedlišti za ZŠ Mládežnícka pobehujú detičky. Čo sa deje? Stavajú tam snehuliakov! Nabehli aj rodičia, otcovia a mamičky. Pracovali s veľkým nadšením tak, že bola radosť sa na nich pozerať.

Ako to vzniklo? Dve malé spolužiačky Emka a Anetka chceli stavať snehuliaka, ale neobyčajne – vo veľkom štýle. Ja ako Emkina babka spolu s Anetkinou mamou sme si povedali: „Spravme súťaž pre deti v stavaní snehuliakov!“ Anka zavolala poslankyni za mestskú časť Sedlište Ľubici Kuchařovej. Jej odpoveď bola pozitívna a s elánom sa ešte v ten deň spojila s poslancom Miroslavom Bučkom. Obaja boli veľmi ústretoví. Pán učiteľ dojednal potrebné náležitosti v škole, ktorá poskytla k dispozícii školské ihrisko a prisľúbil uvariť teplý čaj pre deti. Na druhý deň bolo všetko dohodnuté.

Obe naše dievčatá sa s veľkou vervou pustili do príprav. Vyrobili korunky a ozdoby pre budúcich snehuliakov. Pani poslankyňa nakúpila darčeky, rekvizity na snehuliakov a tiež občerstvenie pre účastníkov. Pretože snehuliaci sú o snehu, pôvodný termín akcie sme museli pre zlé poveternostné podmienky zrušiť. Počkali sme na vhodné počasie, ktoré sa vydarilo v stredu 30. januára.  Keď padla tretia hodina, ihrisko sa naplnilo. Snehuliaci začali vyrastať ako huby po daždi. Neboli to obyčajní snehuliaci. Detičky využívali svoju fantáziu a tým najmenším boli nápomocní aj rodičia. I keď sneh nebol celkom ideálny, snaha a chuť zvíťazila. Prežili sme krásny a vydarení deň, ľudia na Sedlišti si boli bližší ako po iné dni.

Rozhodli sme sa, že takúto akciu budeme robiť každoročne, len aby bol sneh. Ďakujem viceprimátorovi Lukášovi Ranikovi a poslancovi za Sedlište, že z úradu doviezol svietiaceho snehuliaka a audotechniku a počas podujatia sa zabával s detičkami. Ďakujem OC Kaufland za ovocie. Ďakujem najmä poslankyni Ľubici Kuchařovej, ktorá obetovala veľa času a energie v prospech tohto podujatia.

Viera Bodoríková