Volejbalisti bez prehry už takmer 300 dní

414

„Áčko“ starších žiakov MŠK Púchov minulý víkend cestovalo na južné Slovensko, kde proti domácemu VK Spartak UJS Komárno odohralo v tejto sezóne prvý dvojzápas. Domáci, pre ktorých sme v kategórii starších žiakov už niekoľko rokov súpermi o postup na M-SR ako vždy podalo bojovný výkon a hlavne v druhom zápase nám boli vyrovnaným súperom.

Prvý zápas mal hladší priebeh a súperovi sme dovolili sústredenou hrou získať najviac 16 bodov a to v druhom sete, výsledné skóre 3:0. V druhom zápase po presvedčivom víťazstve v prvom sete mierne upadla koncentrácia, čo spolu s „odvážnym“ striedaním na našej strane a húževnatosťou „Maďarov“ na strane druhej viedlo k strate setu druhého. To súpera ešte viac motivovalo a sťažilo nám zvyšok zápasu, nechceli sme však dopustiť stratu čo i len jediného body a po zmene strán sme naplno zabrali a dotiahli zápas do víťazného konca 3:1 v náš prospech.

V obidvoch zápasoch bolo našou najsilnejšou zbraňou už tradične podanie, keď Emil Gabko bodoval priamo z podania až 6 krát v rade aj napriek tomu, že v radoch domácich hralo okrem iných aj reprezentačné libero. Tiež treba spomenúť, že najefektívnejším hráčom bol Matej Turčáni, ktorý výborne prihrával a vďaka ktorému sme mali na sieti jednoznačnú prevahu.

Komárno – Púchov A   0:3 (-16, -12, -14);  1:3 (-12, 18, -20, -15)

Taktiež naše družstvo starších žiakov absolvovalo silne obsadený medzinárodný turnaj vo Vítkoviciach, kde sme po výborných výkonoch bez straty setu zvíťazili a obsadili prvé miesto. Súpermi nám okrem domácich českých družstiev boli aj družstvá z Poľska – volejbalovej veľmoci, takže nás tieto víťazstvá potešili a turnaj bol tiež výbornou prípravou pred M-SR, keďže sme mali možnosť zmerať si sily s družstvami z volejbalovo vyspelých „veľmocí“. Aj vďaka týmto víťazstvám ťahá naše „Áčko“ šnúru niekoľkých desiatok víťazstiev a toto číslo bude pevne verím ešte narastať.