Spod Urpína Púchovčania bez bodu, zabrzdilo ich vylúčenie

67

B. Bystrica – MŠK Púchov 4:1 (1:0)

Góly: 3. Willwéber, 65. Nosko, 67. Migaľa, 84. Starší – 71. Michlík. Rozhodoval: Choreň. ŽK: Migaľa, Vujošević, Snitka – Kapusniak, Kopiš. ČK: 64. Kapusniak po 2 ŽK. Bez divákov.

I keď výsledok je jednoznačný, víťazstvo favorizovaných Banskobystričanov sa nerodilo ľahko. Až do vylúčenia Kapusniaka viedli domáci iba tesne 1:0, ďalšie góly pridali počas početnej prevahy. Duel začal favorit dobre. V tretej minúte z priameho kopu z asi 25 metrov prekonal Strelčíka Willwéber – 1:0. Rýchly gól nakopol Púchovčanov, ktorí si vypracovali aj niekoľko gólových šancí. Loduha pekne vysunul Krčulu a domáci brankár mal plné ruky práce. O chvíľu zažiaril domáci gólman druhýkrát. Krčula prešiel v 17. minúte po ľavej strane a nebezpečnejšie zakončoval, domáci brankár s námahou vyrazil loptu na roh. Potom opäť prevzali iniciatívu Banskobystričania, púchovská obrana však odolávala. Po zmene strán hneď v prvej minúte Willwéber vysunul Vujoševiča, ale ten nezakončil, vo veľkom vápne bol pri lopte skôr brankár Strelčík. Hostia potom pohrozili. Veľmi dobrú loptu dostal do behu Štefanec a z kraja šestnástky poriadne zamestnal Hrušku, lopta len o centimeter minula pravú žrď. V 58. minúte Willwéber z priameho kopu z asi 30 metrov preveril Strelčíka, ktorý loptu s námahou vyrazil.

Zlomový moment nastal v 64. minúte, kedy Púchovčan Kapusniak videl druhú žltú a logicky aj červenú kartu. Pri následnej šanci domácich zasiahol výborne brankár Strelčík, po následnom rohu a strele Noska bol však už bezmocný – 2:0. Po ďalších dvoch minútach napriahol Migaľa jeho strela vymietla pavučinky v hornom rohu Strelčíkovej bránky – 3:0. Púchovčania neskladali zbrane a v 71. minúte po peknej akcii Michlík znížil – 3:1. Domáci ťažili z početnej prevahy, Strelčík sa prezentoval niekoľkými kvalitnými zákrokmi. V 84. minúte však už nestačil na hlavičku Staršieho, ktorý poslal loptu pod brvno – 4:1. Až na výsledok zanechali Púchovčania pod Urpínom dobrý dojem, ocenil ho aj domáci kormidelník Stanislav Varga: „Vyhrali sme dôležitý zápas. Púchov má dobré, silné mužstvo, je nebezpečný. Musím priznať, že nám pomohlo vylúčenie hráča hostí v druhom polčase.“ Napriek tomu si Púchovčania zaknihovali tretiu prehru v rade. Prerušiť sériu by chceli už v sobotu doma so Skalicou.

Zostava Banská Bystrica: Matúš Hruška – Migaľa, Vajda (87. Kupčík), Nosko, Frimmel – Snitka (87. Hanes), Willwéber (71. Laksík) – Gonda (46. Kvocera), Richtárech (82. V. Tóth), Starší – Vujošević (82. Jackuliak), tréner Stanislav Varga
Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Martinček, Riška, Pavlovič, Lacko – Štefanec, Loduha, Kapusniak, P. Mráz (73. Rypák) – Michlík (73. Kopiš), Krčula (79. Prekop), tréner Lukáš Kaplan

24. kolo: Komárno – Šamorín 1:3, Skalica – L. Mikuláš 3:0, Podbrezová – Poprad 4:0, Trebišov – Žilina B 3:1, Slovan B – Košice 0:4, Petržalka – Bardejov 3:2

15. Poprad 23 3 0 20 20:71 3

Program 25. kola: MŠK Púchov – MFK Skalica (17. 4. o 16.30), Bardejov – Slovan B , L. Mikuláš – Podbrezová, Poprad – Žilina B, Košice – Dubnica, Komárno – Trebišov, Šamorín – Petržalka