Spoločnosť MultiplexDX daruje mestu Púchov PCR testy

754

Situácia s koronavírusom v našom meste a okrese je naďalej veľmi vážna, preto je pre mňa absolútna priorita zorganizovať v našom meste čisto dobrovoľné testovanie po vzore mesta Trenčín. Tak aby sme ochránili čo najviac ľudí a zlomili krivku šírenia covidu-19 v meste. Zatiaľ je najväčší zádrhel dostatočný počet antigénových testov. Tých potrebujeme cca 30.000 kusov.

Veľmi ma teší fantastická správa, ktorá mi prišla od uznávaného špičkového slovenského biochemika Pavla Čekana – CEO MultiplexDX International. Slovenská firma, ktorá vyvinula PCR testy sa rozhodla v prípade zorganizovania celoplošného testovania v meste Púchov darovať PCR sety na otestovanie Púchovčanov, ktorí budú pozitívne testovaní antigénovými testami, tak aby sa mohli následne pretestovať presnými PCR na potvrdenie pozitivity, prípadne vylúčenie falošnej pozitivity, presne tak, ako tento týždeň v Trenčíne.

Prikladám celé stanovisko pána Čekana: “Vážený pán viceprimátor, pán Ranik, ak sa rozhodnete plošne pretestovat mesto Púchov Ag testami a následne pozitívnych pretestovať PCR testami, veľmi radi pomôže s PCR kitmi, ktoré Vám ponúkneme, rovnako ako Trenčínu, darom. Prajem šťastné a veselé sviatky a dúfam, že sa čoskoro epidemiologická situácia v Púchove zlepší.”

Tieto špičkové testy darovala firma DX Multiplex tento mesiac vo Vatikáne aj Svätému otcovi – pápežovi Františkovi.

Verím, že táto skvelá správa pomôže naštartovať ministerstvo zdravotníctva a vnútra, aby antigénové testy, ktoré ostali po celoplošnom testovaní v Trenčíne rezervovali pre Púchov, tak aby sme mohli zorganizovať celoplošné testovanie v priebehu januára 2021.

Ešte raz obrovská vďaka pánovi doktorovi Pavlovi Čekanovi. Veľmi si to vážime. Je to pekný vianočný darček pre všetkých Púchovčanov. A samozrejme ho srdečne pozývam na návštevu Púchova. Veľmi sa teším.

Lukáš Ranik, viceprimátor mesta