Stanovisko Rastislava Heneka k primátorským voľbám 2018

1175

Milí Púchovčania, dlho som zvažoval krok, aby som Vám oznámil, že v tohtoročných komunálnych voľbách sa už nebudem uchádzať o pozíciu primátora mesta Púchov.

Skutočnosť, že som svoju prácu vykonával srdcom, priniesla pozitívne výsledky, ale aj negatíva, ktoré sa prejavili na mojom zdravotnom stave. Tieto štyri roky boli pre mňa jednou veľkou životnou skúškou, pretože od prvého dňa vo funkcii primátora som si uvedomoval obrovskú zodpovednosť za mesto a Vás všetkých a zároveň som cítil veľkú pokoru voči tejto funkcii. Je to služba ľuďom a hlavne pre ľudí a verte mi, robil som to s úprimným srdcom. Vo výkone funkcie primátora som vždy presadzoval čestnosť a spravodlivosť. Možno som sa dopustil aj pár chýb ako každý človek, avšak vždy som sa snažil konať tak, aby sa mestu darilo, aby prosperovalo a rozvíjalo sa a hlavne, aby sa Vám tu všetkým dobre a spokojne žilo.

Musel som urobiť aj nepopulárne rozhodnutia, ale som toho názoru, že primátorom má byť človek, ktorý dodržiava zákony a ostatné právne predpisy a má byť vzorom pri ich dodržiavaní. Nemôžem si vyberať zákony, ktoré budem dodržiavať a ktoré nie len preto, že sú možno príliš tvrdé. Počas uplynulých štyroch rokov som bez nejakých problémov odolával negativite a tlakom opozície naviazanej na minulé vedenie a bývalého primátora. V podstate som im vďačný, pretože ma naučili ešte väčšej pokore, spravili ma silnejším a zároveň ma viedli k odhodlaniu a motivácií robiť veci tak, aby z toho mali osoh občania Púchova.

Pravdou však je, že som nečakal, že ma zradí a postaví sa proti mne človek, ktorý bol súčasťou môjho tímu, ktorého som podporoval a dal mu prácu a všetky možnosti na realizáciu jeho predstáv a dokonca ho urobil priamo svojim zástupcom. Poviete si: „Dobré ráno, vitaj v politike!“ Uznávam, asi naozaj nie som v tomto význame dobrým „politikom“, pretože neviem klamať a nie som zákerný, falošný a zrada ma bolí a má veľmi negatívny vplyv na môj zdravotný stav. Nechcem sa však zmeniť a stať sa tým, kým opovrhujem, len aby som vyhral tieto voľby. Ja som už totiž vyhral… minulý rok, keď som prežil.

Môj zdravotný stav mi však nedovoľuje ďalšie štyri roky poctivo a zodpovedne plniť svoju úlohu primátora Púchova, hoci mám túto prácu rád. Myslím si, že sme spolu s poslancami, zamestnancami mestského úradu a mestských spoločností dokázali veľa skvelých vecí a teším sa, že deti sa učia v už zrekonštruovaných a zateplených školách, takisto aj deťúrence v niektorých škôlkach, že sa vynovili hasičské zbrojnice, cesty, chodníky, mesto kvitne do krásy. Tiež sa teším z toho, že sme dosiahli, aby malo mesto Púchov konečne finančné zdravie a aby si mohlo dovoliť veľa výhod pre deti aj seniorov, ako napríklad cestovné MHD zdarma, obedy za euro, či plavecké výcviky zdarma…

Aby som bol úprimný, toto všetko som zvládal aj preto, že som mal podporu v rodine a v mojej manželke, s ktorou sme tvorili a stále tvoríme jeden team. Preto by som Vám rád oznámil, že v nastávajúcich voľbách sa bude o funkciu primátorky uchádzať moja manželka Katka Heneková, ktorá chce v tejto mojej práci pokračovať. Ja ju budem maximálne podporovať a verím, že aj mnohí z Vás, ktorým záleží na slušnej budúcnosti nášho krásneho mesta. Ako poslanec Trenčianskeho samosprávneho kraja budem naďalej chrániť záujmy mesta i celého okresu a podieľať sa tak na rozvoji celého nášho regiónu.

Všetkým Vám, milí priatelia, ďakujem za doterajšiu podporu a pomoc pri realizácii rozvoja nášho krásneho mesta. Bolo mi cťou pre Vás pracovať

Rasťo Henek