Starostovia blahoželali ženám ku Dňu matiek

468

V piatok 11. mája 2018 sa stretli členovia a priatelia Slovenského zväzu zdravotne postihnutých (SZZP) v Dome kultúry Streženice, aby oslávili Deň matiek.

Oslavy sa okrem Základnej organizácie SZZP Púchov zúčastnili organizácie z Horných Kočkoviec, Dolných Kočkoviec, Lúk pod Makytou, Dohňan, Streženíc, Pruského, Ilavy a Košeckého Podhradia. O kultúrny program sa postarali deti z materskej školy a žiaci Základnej školy v Streženiciach. Predseda ZO ZSSP Púchov Ján Petro, ktorý oslavy organizoval, privítal čestných hostí: primátora mesta Púchov Rastislava Heneka s manželkou, starostu Dolných Kočkoviec Petra Reginu a starostu Košeckého Podhradia Rastislava Čepáka.

Z príhovoru predsedu ZO Jána Petra vyberáme:

„Nie je nič váženejšie, ako byť matkou. Všetky matky určite potvrdia, že byť mamou je niečo nádherné, napĺňajúce, radostné, ale zároveň aj zodpovedné, veľa krát náročné a niekedy aj bolestné. Všetci to vieme. Pre každého je jeho mamka tou najdôležitejšou osobou na svete. Mamka je ten človek, ktorého náruč sme pocítili ako prvú. Bolo to jej objatie, jej pohladenie, čo sme pociťovali od prvých dní nášho života. Jej hlas sme počúvali, učili sa prvé slová od nej. Mama si zaslúži nielen našu úctu, zaslúži našu lásku, zaslúži si, aby sme sa starali o jej šťastie. Deň matiek je príležitosť všetko toto si pripomenúť, aby sme na to v bežiacom kolobehu života nezabúdali. Zároveň je to dôvod, aby sme svojej mame vyjadrili city, aby sme ju objali a pripravili jej radosť… Prajem všetko dobré všetkým mamičkám!“

Do tanca hrala hudobná skupina Extra. Primátor R. Henek spolu so starostami P. Reginom a R. Čepákom prišli oblečení v ľudových krojoch a po blahoprajných prejavoch ochotne vyzvŕtali v tanci prítomné oslávenkyne. A po výbornej večeri a občerstvení nechýbala ani bohatá tombola.