Šťastná ruka trénera Vágnera priniesla tri body + FOTO

335

Púchovskí futbalisti sa proti poslednému Palárikovu poriadne vytrápili. Domáci hráči nevyužili niekoľko dobrých príležitostí a už sa zdalo, že zápas dospeje k neobľúbenej bezgólovej remíze. Všetko zmenil striedajúci Peter Rypák, ktorý krátko po svojom príchode na ihrisko rozhodol o víťazstve Púchova.

Obe mužstvá začali v príjemnom jarnom počasí opatrne. Až v 17. minúte prenikol Pilát po ľavej strane a centroval do šestnástky Bartošovi, ktorému hlavička v dobrej pozícii nesadla. O dve minúty dostal Pilát peknú dlhú prihrávku na hrot útoku, loptu si však nestihol dobre prebrať a včas ho zastavil obranca. Hostia prvýkrát ohrozili bránu až v 20. minúte a hneď Púchov sa len ťažko presadzoval proti obrannému valu hostíz toho bola veľká šanca. Letko hlavičkoval na úrovni bieleho bodu do protipohybu Strelčíka, ktorý ale dobre zareagoval a výborným zákrokom loptu skrotil. Aktivita Palárikova pokračovala, Zvoncsár sa predral do šestnástky a Strelčík ho zastavil hraničným zákrokom, rozhodca napokon nariadil rohový kop. Tempo hry sa postupne zvyšovalo a riedko zaplnené tribúny sa čoskoro dočkali ďalších šancí. Domáci ľavý obranca Vanák v 25. minúte pekne prešprintoval po ľavej strane a ľahučkým centrom posadil loptu na hlavu Gajdošíkovi, ten však zblízka minul. Po polhodine hry skúšal spoza šestnástky šťastie hosťujúci Švajlen, namieril ale nad. Záver polčasu patril P1120333Púchovčanom. Zuziak v 34. minúte prešiel po pravej strane a nacentroval Bartošovi, ktorého hlavičku k ľavej žrdi stiahol brankár hostí. Najbližšie k vedúcemu gólu bol v 37. minúte Zuziak. Púchovský pravý záložník si zasekol obrancu a z ostrého uhla zvolil strelu falšom, ktorá aj za prispenia brankára Kürtiho opečiatkovala protiľahlú žrď.

Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie hosťom. Zvoncsár sa v 46. minúte uvoľnil v šestnástke, jeho strelu ešte spred Strelčíka zrazili obrancovia na roh. Púchov odpovedal v 54. minúte, Pilát ale z dobrej pozície prestrelil bránu. V 64. minúte sa do náznaku príležitosti dostával striedajúci Pastorek, zblízka však nezakončil presne. Púchovčania Púchov sa proti sformovanej obrane presadzoval len ťažko (na obrázku s č. 17 s loptou S. Gamboš)nechceli dopustiť druhú domácu bezgólovú remízu v rade a preto zvyšovali aktivitu. Tréner Vágner reagoval na priebeh striedaniami, v 78. minúte prišiel na trávnik Rypák miesto Gajdošíka. V 79. minúte sa po rohovom kope presadil ďalší striedajúci hráč Svorada, ani on ale nenašiel recept na Kürtiho. Domáci sa odmeny za aktivitu predsa len dočkali v 85. minúte. Po centri z rohového kopu si na zadnej žrdi najvyššie vyskočil striedajúci Peter Rypák a zblízka hlavou rozvlnil sieť – 1:0. Palárikovo sa ešte snažilo vydolovať aspoň bod. V nadstavení strieľal v šestnástke kapitán hostí Janso, brankár Strelčík ale vyrazil a udržal čisté konto.

Zápas neponúkol veľa futbalovej krásy, Púchov bol však iniciatívnejším mužstvom a preto vyhral zrejme zaslúžene. MŠK Púchov sa tak drží na vrchných priečkach tabuľky.

26. kolo III. ligy západ:

MŠK Púchov – OTJ Palárikovo 1:0 (0:0)

Gól: 85. Rypák

Žlté karty: 77. Zuziak, 90. Rypák – 85. Janso, 90. Hausleitner

Rozhodovali: Pecek – Cabaj, Obertová

Návšteva: 228 divákov

Púchov: Strelčík – Paliesek, Riška, Brezničan, Vanák – Kopiš – Zuziak, Gamboš, Pilát (61. Pastorek) – Bartoš (57. Svorada) – Gajdošík (78. Rypák)

Palárikovo: Kürti – Sipos, Petrovič, Rusinko, Španír (36. Hausleitner), Farkaš, Janso, Zvoncsár, Letko, Švajlen, Gejdoš