Stolný tenis: Lysá pod Makytou urobila dôležitý krok k záchrane

248
Marcel Schulcz z Lysej pod Makytou mal v sobotňajších dvojzápasoch najväčší podieľ na víťazstve a remíze. Lysá tak ráznym krokom vykročila k záchrane. Foto: Milan Podmaník.

OBLASTNÉ STOLNOTENISOVÉ SÚŤAŽE

3. liga muži
Pre Dolnokočkovanov boli sobotňajšie zápasy poslednou šancou, ako vykresať iskierku nádeje na záchranu v treťej lige. Nepodarilo sa im zvíťaziť ani nad Prievidzou, ani nad tabuľkovým susedom z Bošian, a tak sa nádej na záchranu pomaly ale isto rozplýva…
19. kolo:
Slovan Dolné Kočkovce – Karpatia Prievidza 8:10 (Blaško, Janiš, R. Škrabko po 2, J. Škrabko 1, štvorhra), Partizánske B – Veľké Uherce B 14:4, Ladce – Bošany B 12:6, Stará Turá – Prusy 7:11, STK Prievidza – Sedmerovec 6:12
20. kolo:
Slovan Dolné Kočkovce – Bošany B 7:11 (Blaško 3, Janiš 2, 2x štvorhra), Ladce – Karpatia Prievidza 14:4, Nové Mesto nad Váhom B – Prusy 7:11, STK Prievidza – Trenčín B 11:7

1. Prusy 18 18 0 0 237:87 54
2. Ladce 17 14 0 3 197:109 45
3. N. Mesto B 17 13 1 3 194:112 44
4. Karpatia PD 18 8 2 8 161:163 36
5. Sedmerovec 15 9 1 5 161:109 34
6. Trenčín B 15 9 0 6 152:118 33
7. Stará Turá 17 6 1 10 130:176 30
8. Lazany 15 6 2 7 133:137 29
9. Partizánske B 17 5 1 11 126:180 28
10. STK PD 17 5 1 11 127:179 28
11. V. Uherce B 17 4 2 11 111:195 27
12. Bošany B 18 4 1 13 135:189 27
13. D. Kočkovce 17 2 0 15 98:208 21

4. liga muži
Nováčik z Lysej pod Makytou v dôležitých stretnutiach o záchranu za domácimi stolmi bodoval a urobil dôležitý krok k záchrane v súťaži. Výrazný podiel na víťazstve a nerozhodnom výsledku má Marcel Schulcz, ktorý v prvom stretnutií bodoval naplno, v
druhom prehral jediný zápas a v oboch stretnutiach zvíťazil aj v štvorhrách. Dôstojne mu sekundoval aj Panáček, ktorý v oboch stretnutiach robil po 3,5 bodu.
15. kolo:
Lysá pod Makytou – Otrhánky 9:9 (Schulcz 4, Panáček 3, Ladecký 1, 2x štvorhra), Diviaky nad Nitricou – Zeder Prievidza 10:8, Oslany – Tužina 6:12, Považská Bystrica – Otrhánky 9:9, Handlová – Trenčín 12:6
16. kolo:
Lysá pod Makytou – Chocholná-Velčice 9:9 (Panáček 3, Schulcz 3, Janíček 1, 2x štvorhra), Oslany – Zeder Prievidza 9:9, Diviaky – Tužina 11:7, Považská Bystrica – Chocholná-Velčice 10:8, STK Prievidza B Trenčín C 11:7, Handlová – Trenčianska Teplá B 6:12
1. Diviaky 16 12 3 1 177:111 43
2. Tužina 16 10 3 3 170:118 39
3. Tr. Teplá B 15 11 0 4 170:100 37
4. Trenčín C 16 9 2 5 150:138 36
5. Oslany 16 7 3 6 148:140 33
6. Handlová 16 6 5 5 156:132 33
7. TTC PB B 16 7 2 7 144:142 32
8. Otrhánky 16 5 4 7 140:148 30
9. STK PD B 15 5 2 8 104:166 27
10. Lysá 16 4 1 11 124:164 25
11. Chocholná 16 2 3 11 113:175 23
12. Zeder PD 16 2 2 12 112:174 22

5. liga muži
15. kolo: Ladce B – N. Dubnica C 14:4, V. Popelka, Jankovský ml. po 4, Pišta 3, Gajdošík 2, 1 štv. – Vinczeová 2, Košík 1, 1 štv., TTC Považská Bystrica C – Pruské A 8:10, Gaduš 4, Lieskovský 2, Čelko st. 1, 1 štv. – Joz. Šatka, Jakúbek po 3, Kopačka 2, Cibík 1, 1 štv., Nová Dubnica B – Pružina A 7:11, Prekop 4, Kulina 2, 1 štv. – Krupa, Gabčo po 3, Sádecký, Behro po 2, 1 štv., Dubnica nad Váhom – Slovan Považská Bystrica A 10:8, Topor, Gereg po 3, Slivka 2, Eckert 1, 1 štv. – Zemančík, Šuba po 3, J. Gálik 1, 1 štv., Sedmerovec B – Medeko Považská Bystrica 11:7, Štefanec 3, P. Barták, Šelinga ml., Šelinga st. po 2, 2 štv. – Lipa 4, Lauš 2, Herco 1, Dolné Kočkovce B – Dolný Moštenec A 4:14, R. Škrabko 2, P. Majdán 1, 1 štv. – Kmecík 4, M. Višenka, Baláž, Podmaník st. po 3, 1 štv.

1. D. Moštenec 15 15 0 0 221:49 45
2. N. Dubnica B 15 10 1 4 157:113 36
3. Ladce B 14 10 1 3 153:99 35
4. Pruské A 15 9 0 6 143:127 33
5. Dubnica 15 7 3 5 144:126 32
6. Sedmerovec B 15 7 1 7 134:136 30
7. TTC PB C 15 6 2 7 119:151 29
8. Pružina 15 4 3 8 118:152 26
9. Slovan PB 15 4 3 8 117:153 26
10. Medeko PB 15 1 6 8 108:162 23
11. N. Dubnica C 14 2 3 9 92:160 21
12. D. Kočkovce B 15 2 1 12 96:174 20

6. liga muži
15. kolo: Červený Kameň – Dohňany 11:7, Oboňa 3, Ľ. Dohňanský, P. Dohňanský, Bajzík po 2, 2 štv. – Junga 4, M. Baška 2, Hološko 1, TTC Považská Bystrica D – Pruské B 12:6, Ďurana 4, Wallenfelsová 3, Dujsíková 2, Kulichová 1, 2 štv. – Jakúbek 3, Cibík 2, Černej
1, JoLa Dubnica nad Váhom – Sedmerovec C 7:11, Rojkovič 4, Hebr, Zajac po 1, 1 štv. – A. Mišík, Galko po 3, J. Mišík, Mazán po 2, 1 štv., Dolná Mariková – Slovan Považská Bystrica B 6:12, Belás 3, Žiačik 2, Striženec 1 – Hlubina, Cedzo po 3, P. Gálik, Žilinčík po 2, 2 štv., Milochov A – Nozdrovice A 3:15, Benko, Kunovský, Gazdík po 1 – J. Letko, Didek po 4, Vavrík 3, Koštialik 2, 2 štv., Zliechov – Ladce C 14:4, J. Vicen, M. Vicen po 4, D. Mišík st. 3, Krcheň 2, 1 štv. – Sňahničan 2, Kvasnica 1, 1 štv.
1. Zliechov 15 12 3 0 173:97 42
2. Slovan PB B 15 11 1 3 163:107 38
3. Pruské B 15 9 2 4 162:108 35
4. Nozdrovice 15 8 3 4 156:114 34
5. Ladce C 15 5 6 4 134:136 31
6. D. Mariková 15 5 5 5 129:141 30
7. TTC PB D 15 6 2 7 129:141 29
8. Dohňany 15 5 1 9 123:147 26
9. Sedmerovec C 15 5 0 10 117:153 25
10. Milochov 15 4 2 9 105:165 25
11. Č. Kameň 15 4 0 11 112:158 23
12. JoLa DCA 15 2 3 10 117:153 22

7. liga
19. kolo: TTC Považská Bystrica E – voľno, Nozdrovice B – Dolné Kočkovce C 7:11, Zemanovič 3, Melicher, Blažíček, Raček po 1, 1 štv. – Crkoň 4, Hudec, M. Majdán po 3, 1 štv., Púchov B – Milochov B 2:16, Kvasnička, Kutlík po 1 – Gazdík, J. Hradňanský, Balušík po 4, Duško 2, 2 štv., 3. ZŠ Dubnica nad Váhom – Miracles Dubnica nad Váhom 2:16, P. Fatrsík 2 – Heštera 4, R. Fatrsík, M. Dohňanský po 3, Jakuš, Trenčan po 2, 2 štv., Beluša – Púchov A 14:4, I. Hrevuš, Ľ. Hrevuš po 4, J. Kalus ml. 3, Ochotnický 2, 1 štv. – Z. Juriga st. 2, Lefko 1, 1 štv., Pružina B – Dolný Moštenec B 1:17, Topor 1 – Baláž, Ľ. Višenka, Ľ. Melicherík po 4, Podmaníková 3, 2 štv., Udiča – Šebešťanová predohrané 8:10, Ignácik ml. 4, Šuška, Ignácik st. po 2 – Zaukolec 3, J. Petrík, K. Petrík st. po 2, Krajči 1, 2 štv.

1. D. Moštenec B 18 17 0 1 253:71 52
2. Šebešťanová 18 16 0 2 229:95 50
3. Beluša 17 12 1 4 186:120 42
4. Nozdrovice B 17 12 0 5 164:142 41
5. Udiča 18 10 2 6 182:142 40
6. D. Kočkovce C 18 9 1 8 165:159 37
7. Miracles DCA 18 8 1 9 165:159 35
8. Pružina B 17 8 1 8 159:147 34
9. Milochov B 18 6 3 9 162:162 33
10. TTC PB E 17 5 2 10 120:186 29
11. Púchov A 18 2 2 14 124:200 24
12. Púchov B 17 1 1 15 70:236 20
13. ZŠ Dubnica 17 1 0 16 73:233 19

Milan Podmaník