Stovky odtlačených rúk na plachte kamióna prekonali slovenský rekord

162

Slovenský rekord spred dvoch rokov v počte odtlačených rúk na plachte návesu kamióna sa dňa 1. mája 2019 podarilo prekonať. Potvrdil to Igor Svítok z certifikovanej organizácie Slovenské rekordy. „Pred dvomi rokmi sa robil tento rekord v časovom limite tri hodiny. Dnes sme pridali hodinu. Pomohli aj šikovní pomocníci, ktorí ľudí nasmerovali ku kamiónu. Podarilo sa otlačiť 1746 odtlačkov. Je to nový slovenský rekord a latka je postavená vysoko,“ uviedol. Pred dvomi rokmi bolo na plachte 872 odtlačkov.

Hlavnou úlohou návštevníkov Dňa otvorených dverí púchovskej spoločnosti Continetal bolo namočiť si ruku do farby a potom urobiť odtlačky na ľubovoľné miesto plachty návesu kamióna. „Ukázali sme, ako sa má na firemnej akcii správať, aby bol pokorený rekord. Ľudí sme navigovali na jeden úžasný rekord – odtlačiť ruky namočené do farby v minimálnom počte 872,“ povedal komik Adrián Ohrádka z Teaterkomika.

V okolí Púchova tak bude jazdiť kamión s 1746 odtlačkami rúk. „Som veľmi rád, že sa nám podarilo rekord pokoriť a vytvoriť nový. Pomohli hlavne ľudia, ktorí tu žijú a môžu tak svoje odtlačky vidieť aj napríklad o týždeň, pretože naše kamióny i tento jazdia v okolí Považskej Bystrice, Púchova a Dubnice nad Váhom,“ doplnil personálny riaditeľ spoločností GIMAX GROUP Michal Štubňa.

Zdroj: GIMAX GROUP