Dunajský pohár 2019 – 2. miesto a 3. miesto

227

Dňa 1. mája sa uskutočnil nultý ročník dunajského pohára 2019, ktorý sa konal v hale STU v Bratislave. Po rozlosovaní základných skupín sa naše mužstvo Púchov A stretlo so súpermi VK SPU Bratislava A, Hamuliakovo, TAMI Bratislava. Druhú skupinu tvorili mužstvá Púchov B, Pezinok, Myjava, VKP SPU Bratislava B.

Po suverénnom výkone sa nášmu mužstvu Púchov A podarilo obsadiť prvé miesto v skupine, kde vyhrali všetky zápasy. S jedným prehratým zápasom sa Púchov B prebojoval do štvrťfinále z druhého miesta. Štvrťfinálové zápasy sa niesli v bojovom duchu, kde naše obidve družstvá vyhrali v pomere 2:0 a postúpili do semifinálových bojov. V semifinálových súbojoch nastúpili mužstvá Púchov A proti VK SPU Bratislava A, kde po koncentrovanom výkone zvíťazili naši chlapci hladko 2:0.

V druhom semifinálovom zápase si zmerali sily mužstva Púchov B proti Hamuliakovu, kde po chybách a úspešnejších koncovkách súpera sme podľahli súperovi v tie breaku 2:1. V zápase o 3. miesto sa naši chlapci z mužstva Púchova B súpera z Bratislavy nezľakli a vyhrali 2:0.

Do posledného a zároveň finálového  zápasu turnaja nastúpili mužstvá Púchova A proti Hamuliakovu, kde po dobrom výkone ale veľkých chybách v koncovke sme prehrali prvý set. Chlapci zmobilizovali svoje sily a v druhom sete zmietli súpera 20:4. V poslednom sete sme nedokázali udržať prevahu z druhého setu a po hrubých chybách v koncovke sme prehrali 8:7. Chlapcom ďakujeme za reprezentáciu VO 1970 MŠK Púchov a mesta Púchov.