Streženice hodovali

662

Štátny sviatok 15.09.2018 pripadol na sobotu  a občania obce oslavovali vysvätenie kostola Sedembolestnej Panny Márie a s tým bol pripravený program Streženických hodov na tento víkend.

Všetci si užívali krásne slnečné dni, ktoré mnohí využili na návštevu Púchovského jarmoku, ktorý slávil 25. výročie, ale ani Streženice sa nenechali zahanbiť. V spolupráci všetkých zložiek v obci bol pre občanov pripravený bohatý program na sobotu aj nedeľu. V sobotu FK Streženice pripravilo futbalový program spojený s oslavami 25.výročia založenia Starých pánov, kedy pri zrode všetkého bol p. Pavol Pivko. Krásne plakety s reklamnými predmetmi obce a klubu si prevzali všetci zakladatelia a aj terajší hráči starých pánov. A už tradične Spevácka skupina Štepnická skala pripravila na sobotu večer hodovú zábavu, kde finančné prostriedky zo zábavy, ako vždy putujú na obnovu krojov, hudobných nástrojov a prípravu nového CD-čka.

Nedeľa ráno patrila Svätej omši v kostole Sedembolestnej Panny Márie, po ktorej Poľovné združenie Dúbrava Streženice pozýva všetkých občanov do kultúrneho domu na chutný guláš z diviny. Popoludnie plné spevu, hudby, zábavy pripravilo Zväz žien Streženice, Spevácka skupina Štepnická skala, OZ Maximum 4 Streženice, Kynologický klub Streženice, FK Streženice starí páni a DHZ Streženice. Popoludnie odštartovala ako inak Štepnická skala, kde odzneli Streženické piesne, ale aj piesne z pripravovaného nového CD-čka. Dvestovka ľudí si spievala s nimi, kde na konci zaznel obrovský aplauz. A to už aj za rohom si spievali hafkáči z Kynologického klubu Streženice pod vedením p. Fedora, aby ukázali, ako krásne vedia naši štvornohí priatelia byť nápomocní a ako vedia poslúchať.

Vyvrcholenie prišlo na záver, kedy na plochu multifunkčného ihriska vbehli ženy Zväzu žien a Starí páni, aby si zmerali sily. Nad očakávanie dostali muži na frak, čo sa neobišlo bez vtipných momentov, smiechu a radosti detí. Dobrovoľní hasiči boli v kurze. Nová technika lákala deti aj dospelých. Vyskúšať si hasiť mohli aj tí najmenší až po najväčších. Na záver starosta obce a poslanci obecného zastupiteľstva ďakujú za spoločnú prípravu a aj realizáciu hodov, čoho si veľmi vážime a naši občania tiež.

Ing. Juraj Hrišo, starosta obce