Strongman opäť na pešej zóne

271
Strongman na pešej zóne v roku 2017, foto: S. Flimmel.

Mesto Púchov v spolupráci so Slovenskou asociáciou silných mužov (SASIM) organizuje druhé kolo Slovenského pohára silných mužov, ktoré sa na pešej zóne uskutoční 1. júna 2019. Súťaž sa bude prelínať aj s oslavami Medzinárodného dňa detí.

„Do Púchova sa silní muži vracajú po ročnej prestávke. V minulosti sa tu zorganizovali skvelé majstrovstvá Slovenska silných mužov, na ktorých si titul dvakrát po sebe zabezpečil Igor Petrík,“ uviedol Pavol Guga, generálny manažér a sekretár SASIM. „Tešíme sa, že za pomoci mesta Púchov, pani primátorky Henekovej a MŠK Púchov je možné opäť pripraviť skvelé silácke podujatie. Päť náročných disciplín preverí našich chlapcov a uvidíme, kto si s nimi poradí najlepšie. Zopakuje víťazstvo Denis Hanák alebo si z Púchova odnesie zlato Arnold Ferencz? A možno prekvapí niektorý z nováčikov – Patrik Zelezka či Martin Drozd?,“ zamýšľa sa P. Guga.

Predstavitelia SASIM dávajú do pozornosti, že na silákov čaká niekoľko náročných a divácky atraktívnych disciplín. Ich ramená dostanú zabrať pri dvíhaní 115-kilovej klady, úchop preverí nosenie 120-kilových kufrov, správnu techniku dvíhania si siláci otestujú pri dvíhaní stokilogramovej gule na rameno bez použitia vosku. Trošku sa zadýchajú pri prenášaní 160-kilového erbu a následnom ťahaní saní. Túto disciplínu však môže nahradiť iná – zdvíhanie osobného automobilu. Všetko bude upresnené v budúcom týždni. Záver pretekov v Púchove bude patriť ťahaniu kamióna od spoločnosti LABANT.

A keďže sa podujatie koná presne na MDD (sobota 1. júna), program na pešej zóne si užijú aj ony. Pre deti sú totiž pripravené špeciálne súťaže.

Zdroj: MsÚ Púchov