XXV. ročník Olympiády cirkevných škôl v atletike

66

Dňa 17.5.2019 sa zobudilo Slnko a nám sa črtal nádherný deň. Deň, na ktorý sme sa pripravovali a netrpezlivo čakali už dlhé týždne. Áno, nadišiel ten okamih športových výkonov, na ktorý sme sa snažili prispieť svojou trochou aj my. Ako už tradíciou býva, miestom konania bol štadión v Dubnici nad Váhom, známy aj z televíznych prenosov a už s obnovenými tribúnami. Slovo dalo slovo a našich 27 športovcov sa vydalo spolu so svojimi učiteľmi na cestu za športovými výkonmi a súťažením.

Po úvodnom privítaní organizátormi, pokynoch a spoločnom sľube všetkých športovcov, boli vydané pokyny k jednotlivým súťažiam a športové zápolenie sa rozbehlo na plný plyn. Hoci Jožko s Jánom, Marta s Katkou sa poznali už dlhú dobu a boli kamaráti, na chvíľu priateľstvo išlo bokom, stali sa vzájomnými súpermi a každý z nich sa snažil podať čo najlepší výkon. Samozrejmosťou pre týchto športovcov bola dobrá rozcvička, zahriatie svalov a hor sa do toho. Hoci nemohol zvíťaziť každý, o krásne atletické výkony nebola vôbec núdza. Môžeme len skonštatovať, že aj na našich cirkevných školách je množstvo žiakov, ktorým šport „niečo hovorí“, a majú to svoje športové srdce na svojom mieste.

V kvalitnej konkurencii trenčianskeho a žilinského kraja sa nestratila ani naša škola a „pozbierali“ sme sadu medailí. Úspechmi sa môžeme pochváliť vďaka Michalovi Križákovi, ktorý získal 3. miesto v skoku do diaľky a v behu na 60 m v kategórii mladších žiakov, Kristíne Šedivej a jej skoku do diaľky v kategórii najmladších žiakov, Matejovi Struhárovi v behu na 60 m v kategórii najstarších žiakov. Tradíciou sa už u nás stali medaily v kategórii najstarších dievčat v skoku do výšky, kde sme vďaka Monike Pagáčovej a Janke Lukajkovej siahli a „uchmatli“ 1. a 3. miesto, podobne ako tomu bolo aj pred rokom.

Po dobrom zápolení, krásnych zážitkoch a spoločnej fotke na pamiatku bol čas na cestu domov. Pri lúčení som u mnohých z týchto športovcoch videl zapálený plamienok pre budúci ročník v snahe čo ešte viac zlepšiť svoje výkony a túžbu po nových dobrodružstvách a zážitkoch.

Mgr. Peter Rečka, CZŠ sv. Margity v Púchove