„Stupidita“ nedostala zelenú – stupidita má zelenú dlhodobo

1579

Chcem reagovať na príspevok, ktorý zverejnil na sociálnej sieti náš zákazník a „fanúšik“ opatrení proti COVID 19. Dňa 8. marca bol v našej predajni slušne požiadaný, aby použil respirátor. Nakoľko sa mu toto nariadenie, ktoré musíme v našej predajni akceptovať, zdalo „stupidné“, na webe zverejnil priložený status.

Od začiatku pandémie sme vynaložili množstvo energie a finančných prostriedkov na to, aby sme udržali naše predajne v stave bezpečnom pre našich zákazníkov. Naše predavačky stoja denne za pultom a podstupujú riziko ochorenia preto, aby sme dodali ľuďom chlieb a rožky. Musíme dodržiavať všetky nariadenia pod hrozbou pokuty, resp. zatvorenia prevádzky. Ak je pre niekoho problém nasadiť si na dobu nákupu respirátor, aby chránil seba a okolie, tak nech sa pozrie na naše predavačky, ktoré v ňom musia dýchať 8 hodín. Chránime tým vás aj seba.

Zákazník – autor tohoto statusu – má pravdu. Nesúhlasím však s jeho vyjadrením: „Stupidita dostala zelenú.“ Stupidita má zelenú dlhodobo. Stačí sa pozrieť na našich politikov s plexiskielkami, alebo holou hubou, ktorí toto ochorenie zľahčujú. Chcem poprosiť všetkých odporcov „stupidity“, ktorí kašlú na zdravie svoje a aj ľudí okolo seba, nech sa nevyhrážajú „v tomto obchode som nakupoval posledný krát“ a nech to dodržia. Bude to dobré pre bezpečnosť našich zákazníkov a zamestnancov.

Osobne patrím k tej „stupidnej“ väčšine, ktorá sa snaží chrániť seba, svoju rodinu a našich zákazníkov. Autora by som nominoval na Darwinovu cenu.

Ing. Viliam Gerbel, riaditeľ Kočkovskej pekárne