Štyri víťazstvá mladých volejbalistov Púchova v Komárne

196

Tri púchovské volejbalové družstvá a dva domáce kolektívy sa stretli v Komárne počas poslednej novembrovej soboty na úvodnom majstrovskom turnaji sezóny v kategórii U13 mladších žiakov. Na prvý tohtosezónny zápas vykročilo družstvo Púchova C proti domácemu výberu Komárno A. V prvom sete sa Púchovčanom ani napriek veľkej snahe
nepodarilo vyhrať, a tak svojmu súperovi podľahli 15:25. Do druhého setu vstúpili chlapci s väčším odhodlaním a motiváciou a zaslúžene vyrovnali zápas na 1:1 po tom ako vyhrali 25:20. V rozhodujúcom treťom sete sa mužstvu Púchova C nepodarilo strhnúť vedenie na svoju stranu a prehrali 10:15.

V druhom zápase si zmerali sily družstvá Púchova B a rezervy Komárna. V prvom sete ukázali chlapci Púchova svoju silu a zaslúžene vyhrali vysoko 25:12. Druhý set sa niesol v podobnej atmosfére, kde mladí Púchovčania po výbornom výkone a vďaka vysokému
nasadeniu zdolali výber Komárna B 25:10 a zaslúžene vyhrali svoj prvý zápas sezóny.
Tretí zápas chcelo mužstvo Púchova A nadviazať na výborný výkon družstva Púchov B, v ktorom bojovali proti domácemu výberu mužstva Komárno A. V očakávanom derby oboch mužstiev si viedlo lepšie mužstvo púchovských chlapcov a po výborných výkonoch na podaní a prihrávke dokázali úplne odrovnať svojho súpera. Z ihriska si odniesli zaslúženú
výhru v podobe dvoch vyhratých setov v pomere 25:18 a 25:12.

V ďalšom zápase nastúpilo družstvo Púchova C proti druhému výberu Komárna. V tomto zápase ukázali naši chlapci tímového ducha a vynikajúcu kolektívnu hru, ale žiaľ po statočnom výkone podľahli súperovi v oboch setoch 23:25 a 23:25. V posledných dvoch zápasoch družstiev Púchova B a Púchova A ukázali naši chlapci skúsenosť, zohratosť
a porazili v posledných dvoch zápasoch turnaja obe mužstvá z Komárna. Z juhu Slovenska si tak naši chlapci odviezli štyri cenné víťazstvá. Všetci chlapci predviedli pekný volejbal, za čo im patrí obdiv a najmä veľká vďaka aj od trénerov.