Štyri víťazstvá púchovskej futbalovej mládeže + FOTO!

959

Družstvá MŠK Púchov si počas víkendu pripísali pozitívnu bilanciu a zo šiestich stretnutí vyhrali až štyri. Úspešní boli doma proti Komárnu dorastenci, víťazstvom na Hornej Nitre príjemne prekvapili starší žiaci (U14) a rovnakého súpera doma zdolali mladší žiaci do 12 rokov.

17. kolo II. ligy staršieho dorastu (U19):

MŠK Púchov – KFC Komárno 1:0 (1:0)

Gól MŠK Púchov: Šimko

Zostava MŠK Púchov: Pilný – Marman (73. Valašík), Hrančík, Rosina, Buček (73. Červený), Hafera, Šimko, Hrnko, Kmošena, Vojtek, Kováčik (64. Strnad)

Starší dorast si udržal kontakt s čelom tabuľky a platí, že na jar ešte neinkasoval. Púchovčania rozhodli o víťazstve už v prvom polčase po presnom zásahu Mateja Šimka. Dorastenci MŠK Púchov sú v tabuľke so ziskom 31 bodov  na 4. priečke, na vedúce Vráble strácajú len päť bodov.

17. kolo II. ligy mladšieho dorastu (U17):

MŠK Púchov – KFC Komárno 4:2 (2:0)

Góly: Kendy 3, Socha

Zostava: Vaňo – Krčmárik (65. Mušák), Galánek, Granzer (53. Socha), Belica, Gabaj, Bartoš, Ciesar, Černoško, Kendy, Hurta

Mladší dorastenci si proti Komárnu užili pomerne pohodový zápas a zaslúžene zvíťazili. Púchovčania viedli po hetriku Romana Kendyho už rozdielom triedy, potom síce hostia znížili na 3:1, Socha však v 68. minúte opäť zvyšoval na rozdiel troch gólov. Komárno ešte raz kontrolovalo, tri body ale ostali v Púchove. Mladší dorastenci sa v tabuľke nachádzajú na 12. mieste, kde nazbierali 19 bodov pri skóre 31:34.

15. kolo I. ligy starších žiakov (U15):

FC Baník Horná Nitra Prievidza&Handlová – MŠK Púchov 4:2 (3:2)

Góly: Králik 2

Červená karta: 2. Pavlovič (Púchov)

Zostava: Bračík – Brezina, Pavlovič, Živčic (48. Kováčik), Michalik, Mičúch (53. Krajčík), Ocelík, Haviar (68. Rak), Vápeník (48. Vajdík), Sakala, Králik

Starší žiaci odohrali na Hornej Nitre dramatický zápas s nešťastným koncom. Duel mal veľmi rýchly spád, keď už v 2. minúte zastavil súpera v pokutovom území nedovolene Pavlovič, videl červenú kartu a domáci navyše zahrávali penaltu. Tú premenili, v 8. minúte však už bolo po zásahu Králika vyrovnané. V 10. minúte Horná Nitra viedla po góle Šutinského 2:1, už o minútu však opäť skóroval Králik a dával na 2:2. Neuveriteľnú gólovú nádielku z úvodných minút zavŕšil v 13. minúte Kovács, ktorý upravoval na 3:2. Odvtedy gólostroj ustal, Púchovčania sa v oslabení neúspešne snažili vyrovnať a Petráš v 67. minúte zo štandardky uzavrel na 4:2. Púchov je v tabuľke naďalej na poslednom 14. mieste so ziskom štyroch bodov a skóre 9:39.

15. kolo I. ligy starších žiakov (U14):

FC Baník Horná Nitra Prievidza&Handlová – MŠK Púchov 1:2 (1:0)

Góly: Jandušík, Guzma

Zostava: Macko – Hanes (36. M. Drahuta), Belás, Hrenák, Guzma, Šlesar (36. Jurík), Galko (36. Jandušík), Bátora, Reksa, Baláž, Mikoláš (60. Klúčik)

Púchovčania museli doťahovať už od úvodnej minúty, kedy sa domáci ujali vedenia. Skóre sa potom menilo až po hodine hry, keď striedajúci Jandušík vyrovnával na 1:1. O zisku troch cenných bodov pre Púchov rozhodol v 67. minúte Guzma, ktorý upravil na konečných 1:2. V tabuľke sú púchovskí mladší žiaci na 11. priečke, kde nazbierali 10 bodov pri skóre 9:54.

15. kolo I. ligy mladších žiakov (U13):

MŠK Púchov – FC Baník Horná Nitra Prievidza&Handlová 6:11 (2:6)

Góly: Brezina 3, Gabriš, Jesenský, Chleban

Zostava: Pacek, S. Drahuta – Kurej, Klúčik, Ondrišík, Cíbik, Lupták, Porubčan, Bajza, Mynář, Chleban, Brezina, Bednárik, Hošták, Gabriš, Kres, Mat. Moravčík, Mich. Moravčík, Jesenský

Mladší žiaci v nedeľu na pomocnom ihrisku nestačili na disponovaného súpera z Hornej Nitry. Púchovčania doplatili hlavne na slabší prvý počas, v druhom dejstve potom už stratu nedotiahli. Hetrikom sa v ich drese blysol Peter Brezina. V tabuľke sú púchovskí mladší žiaci na 14. priečke so ziskom troch bodov a skóre 50:307.

15. kolo I. ligy mladších žiakov (U12):

MŠK Púchov – FC Baník Horná Nitra Prievidza&Handlová 7:5 (4:3)

Góly: Mozsi 2, Porubčan 2, Mynář, Kadák, Obšivan

Zostava: S. Drahuta, Martiš – Mozsi, Zlocha, Tuček, Kadák, Baláž, Krajčík, Porubčan, Obšivan, Mynář, Čmelo, Híreš, E. Drahuta, Fedor, Chleban, Hošták, Jurenková, Gabriš, Klúčik

Mladší žiaci do 12 rokov zažili proti Hornej Nitre doma poriadnu drámu. Ešte tesne pred koncom bol stav vyrovnaný 5:5, potom však skóroval Porubčan a na záverečných 7:5 upravoval Mozsi. Púchovčania sú v tabuľke na 12. mieste, kde nazbierali 10 bodov pri skóre 106:160.

Najbližší program:

18. kolo II. ligy dorastu: MFK Skalica – MŠK Púchov, v nedeľu 20.3. o 10:00 (starší dorast) a o 12:30 (mladší dorast)

16. kolo I. ligy starších žiakov: MŠK Púchov – FC ViOn Zlaté Moravce, v nedeľu 20.3. o 10:00 (U15) a o 12:00 (U14) na pomocnom ihrisku v Púchove

16. kolo I. ligy mladších žiakov: FC ViOn Zlaté Moravce – MŠK Púchov, v nedeľu 20.3. o 10:00 (U13) a o 12:00 (U12)