Štyri župné školy v prvej top desiatke celoslovenského rebríčka stredných škôl

811

V aktualizovanom rebríčku základných a stredných škôl Inštitútu INEKO sa na popredných priečkach umiestnili aj školy, ktorých zriaďovateľom je Trenčiansky samosprávny kraj.

Projekt vznikol na začiatku roka 2012, pričom si pod lupu berie všetky základné a stredné školy na území Slovenskej republiky. Prostredníctvom 43 ukazovateľov, ktoré boli starostlivo vyselektované, rebríček adekvátne hodnotí kvalitu a podmienky výchovy a vzdelávania v jednotlivých školách. Rebríčky môžu byť užitočným pomocníkom pre rodičov, ale aj pre žiakov pri výbere škôl, na ktoré sa rozhodnú prihlásiť.


Podľa aktuálneho rebríčka stredných škôl za školský rok 2016/2017 dosiahli školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja vynikajúce výsledky v celoslovenskom meradle. V kategórii stredných odborných škôl sa Obchodná akadémia Milana Hodžu sídliaca v krajskom meste Trenčín umiestnila na štvrtom mieste s hodnotením 8,4, čo je iba šesť desatín za celkovým víťazom. Škola s takmer storočnou pôsobnosťou vychovala niekoľko tisíc absolventov, ktorí bez väčších problémov získavajú zamestnanie a uplatňujú svoje vedomosti v praxi. V rámci kraja sa Obchodná akadémia Milana Hodžu umiestnila na vynikajúcom prvom mieste v kategórii SOŠ. Stredná zdravotnícka škola v Trenčíne dosiahla v rámci celoslovenského meradla ôsme miesto s hodnotením 7,9. Obchodná akadémia v Považskej Bystrici obsadila v celoslovenskom hodnotení deviate miesto medzi strednými odbornými školami s koeficientom 7,7 a Stredná priemyselná škola v Dubnici nad Váhom desiate s hodnotením 7,5.

Nelichotivé umiestnenie púchovských stredných škôl

Púchovské stredné školy podľa hodnotenia Inštitútu INEKO dopadli už nie tak dobre. Gymnázium Púchov obsadilo v celkovom hodnotení 176 slovenských gymnázií až 128. miesto. Púchovské odborné školy sa umiestnili v spodnej časti rebríčka všetkých slovenských odborných škôl. Z hodnotených 359 stredných odborných škôl na Slovensku sa SOŠ Terézie Vansovej Púchov umiestnila na 238. mieste a SOŠ obchodu a služieb Púchov skončili na 337. mieste.

Zdroj: tsk.sk, ineko.sk, foto: Slavomír Flimmel