Súťaž v boxe v Lednických Rovniach si pozrel aj Janko Zachara

207

Vyznávači boxerského športu z Lednických Rovní, Považskej Bystrice, Bratislavy, Trnavy, Trenčína, Dubnice nad Váhom a Nového Mesta nad Váhom sa stretli 24. augusta v Lednických Rovniach na prvom ročníku súťaže, ktorú usporiadal domáci BOX klub Lednické Rovne pod vedením Petra Vraníka.

Medzi účastníkmi turnaja nechýbala ani Nikola Ďuríková, ktorá sa v týchto dňoch zúčastňuje na majstrovstvách Európy a Považskobystričan Adam Chlebina – dvojnásobný majster Slovenska. Medzi hosťami premiérového ročníka nechýbali ani osobnosti slovenského a svetového boxu. Púchovská primátorka Katarína Heneková privítala olympijského šampióna a legendu boxu Janka Zacharu, ale aj Ernesta Pavloviča a Dušana Bučeka. Poďakovanie za podporu boxu v obci patrí aj starostovi obce Lednické Rovne Mariánovi Horečnému.

V jednotlivých vekových a hmotnostných kategóriách sa víťazne predstavili Marika Gabrišová, Dominika Gabrišová, Erik Dvorský, Erik Sekely, Mário Levko (všetci Lednické Rovne), Lukáš Balážik, Andrej Habáň, Adam Chlebina (všetci Považská Bystrica), Nikola Ďuríková (Bratislava), Táňa Medňáková (Trenčín) a Nikolas Bohunický (Trnava).

Foto: Slavomír Flimmel.