Púchovčania sa dočkali, prvé víťazstvo si vezú z východu Slovenska

145

V dohrávke 4. kola 2. futbalovej ligy mužov boli Púchovčania favorizovaným Banskobystričanom viac ako vyrovnaným súperom. Body si však napokon odviezli hostia.

Dohrávka 4. kola:
MŠK Púchov – B. Bystrica 1:2 (0:2)

V dohrávanom stretnutí štvrtého kola druhej futbalovej ligy privítali Púchovčania na domácom trávniku Banskobystričanov. Stretnutie sa v pôvodnom termíne neodohralo pre žalúdočné ťažkosti hostí. V prvom polčase sa pod Lachovcom hral iba podpriemerný futbal, ktorý nemohol nadchnúť asi sedem stoviek divákov. Hneď v úvode stretnutia mieril domáci Krčula z priameho kopu do oblakov, na druhej strane hosťujúci Polievka poslal loptu hlavou vedľa domácej tyče. Banskobystričania sa spoliehali na pozornú obranu, cez ktorú sa Púchovčania nevedeli kombinačne presadiť. Hostia vyrážali do protiútokov, no v koncovke neboli dôrazní. Päť minút pred koncom udrelo z jasného neba. Centrovaná lopta sa odrazila k hosťujúcemu Tóthovi, ktorému nerobilo problém poslať loptu za Strelčíkov chrbát – 0:1.

Dve minúty pred koncom nariadil arbiter priamy kop proti Púchovčanom, z čoho zostali prekvapení aj hostia. Prikryl ho však zahral excelentne a z takmer 20 metrov vymietol pavučinky v hornom rohu púchovskej bránky – 0:2. Do druhého polčasu nastúpili Púchovčania s odhodlaním zvrátiť výsledok stretnutia. Už v 49. minúte skončila lopta z Pišojovej kopačky na brvne. Potom sa v domácej bránke zaskvel Strelčík, keď si poradil so sólovým únikom hosťujúceho útočníka. Štvrť hodinu pred koncom domáci jasali, Lackov center si zrazil do vlastnej bránky Gaško – 1:2. O dve minúty nevyužil chybu hosťujúceho brankára Lacko, keď nedorazil do siete loptu, ktorá brankárovi vypadla z rúk. Banskobystričania sústredili všetky sily na ubránenie tesného vedenia a aj so značnou dávkou šťastia sa im to podarilo.

Góly: 74. vlastný Gaško – 39. Tóth, 42. Prikryl.

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Riška, Lacko, Pišoja, Ozimý, Mugove, Michlík, Machara (83. D. Pilný), Krčula (83. Kopiš), J. Pilát (58. Martinko), Martinček, tréner Vladimír Cifranič

Zostava Banskej Bystrice: Nôta – Tóth, Gaško, Starší (87. Kupčík), Dolný (84. Hrudkay), Snitka, Polievka (77. Vaščák), Prikryl, Migaľa, Savič, Willwéber, tréner Stanislav Varga

7. kolo:
Trebišov – MŠK Púchov 0:1 (0:1)

Gól: 37. Krčula Prvého trojbodového zásahu sa futbalisti MŠK Púchov dočkali v siedmom kole, keď dokázali poraziť Trebišov najtesnejším rozdielom. Púchovčania konečne prelomili smolu a po góle Patrika Krčulu v 37. minúte si vezú na Považie všetky body. Prvé víťazstvo by malo byť tou najlepšou pozvánkou na ôsme kolo, kedy Púchovčania doma privítajú Bardejov.

ŽK: Begala, Cicman, Novák – Ozimý, Lacko, Michlík, rozhodovali Nemček, Čajka, Poracký, 247 divákov.

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Riška, Ozimý, Lacko, Michlík, Krčula (41. Kopiš), Munyorove (78. Holiš), Pilát, Pišoja, Machara, Martinček (70. Martinko)

Ostatné výsledky 7. kola: Bardejov – Ružomberok B 2:0, Liptovský Mikuláš – Košice 1:0, Komárno – Skalica 1:1, Banská Bystrica – Poprad 2:0, Dubnica nad Váhom – Podbrezová 3:1, Petržalka – Slovan Bratislava B 3:0, Žilina B – Šamorín 3:1

16. Slovan B 7 1 0 6 4:12 3

Program 8. kola: MŠK Púchov – Bardejov (7. 9. o 16.00), Podbrezová – Petržalka, Ružomberok B – Žilina B, Košice – Šamorín, L. Mikuláš – Komárno, Poprad – Dubnica, Skalica – B. Bystrica, Slovan B – Trebišov