Súťaž vo varení halušiek v CSS Kolonka

754

Šiesty ročník varenia bryndzových halušiek v Centre sociálnych služieb Kolonka sa konal v stredu 22. mája 2024 dopoludnia. Stretlo sa tu 6 súťažných tímov – okrem domácich centier CSS Kolonka, CSS Nosice – Púchov a CSS Chmelinec sa zúčastnili i študenti Spojenej školy z Kolonky, a v rámci regiónu sa súťaže zúčastnili CSS Slávnica a CSS Lednické Rovne. Pozvanie na akciu prijal aj viceprimátor mesta Púchov Peter Bílik, ktorý sa aktívne zapojil do súťaže ako rozhodca.

Rozhodovanie o najlepších bryndzových haluškách bolo náročné, ale porota rozhodla o trojici najlepších halušiek, ktoré uvarili z CSS Kolonka (1. miesto), CSS Chmelinec (2. miesto) a tretiu priečku obsadili DSS Nosice.

Po vyhlásení výsledkov sa k úspešnej akcii vyjadrila riaditeľka CSS Kolonka Barbora Trenčanová: „Súťaž vznikla s myšlienkou nájsť nových priateľov pre naše centrum, pre našich klientov a zároveň ukázať, že život v zariadení je pestrý a aktívny. Súťaž vo varení halušiek je projekt, kde sa navzájom povzbudzujú kamaráti, ale zároveň ma správny súťažný drajf. Cítili sme sa všetci výborne a už teraz sa tešíme na ďalší ročník. Ďakujeme všetkým, ktorí s nami boli.“

Priebeh akcie komentoval tiež viceprimátor mesta Púchov Peter Bílik: „Výborne zorganizovaná akcia so skvelými účastníkmi, čo bolo vidieť aj na atmosfére, kde rozhodne nebolo jednoduché, keďže som bol členom poroty, vybrať ten najlepší kuchársky tím. Skláňam sa pred organizátormi 6.ročníka Súťaže vo varení halušiek a prajem im veľa pozitívneho entuziazmu v zachovaní tejto tradície, zároveň aj ďakujem za Mesto Púchov, že sme boli pozvaní.“

Výhercom gratulujeme a rovnako i ostatným zúčastneným tímom, za ich odhodlanie a halušky, ktoré s láskou pripravili pre priateľov a známych, ktorí sa dnešnej súťaže vo varení halušiek zúčastnili.

Slavomír Flimmel