Svetový deň vyučovania vonku v Materskej škole Lienka

117

Dňa 20. 5. 2021 sa tradične konala celosvetová akcia deň vyučovania vonku. V tento deň sa deti na celom svete, zapojené do akcie učili  vonku.

Učenie deti vonku prináša množstvo benefitov vo všetkých oblastiach vývoja detí. Predškoláci spolu so svojimi pani učiteľkami čerpali inšpirácie v tvorivých zošitoch stromáčik pre najmenších a uskutočnili niekoľko zaujímavých edukačných aktivít.

Dvojice detí začali  pobyt vonku vyrábaním hotela pre hmyz. Materiál zbierali deň vopred pri pobyte vonku na školskom dvore. Poukladali do rúriek konáriky, šišky, ihličie, suchú trávu. Hotové domčeky pre hmyz zavesila  pani učiteľka na konáre stromu.

Zahrali sa hru na Opeľovačov. Masky v tvare hmyzu včely, lienky, motýľa si nasadili na tvár a lietali z kvetu na kvet a slamkami napodobňovali pitie sladkého nektáru z kvetov na školskom dvore. Po hre deti hľadali lišajníky na stromoch. Určovali druhy lišajníkov pomocou kľúča a zaznamenali do tabuľky aké sa na stromoch nachádzajú.

Ďalšia zaujímavá úloha ich čakala pri rozdelení do štyroch skupín farebnými stuhami a spočítali všetky stromy, ktoré sú na školskom dvore. Zaviazali stuhy okolo každého kmeňa a zistili počet 33 stromov. Boli samé prekvapené, že až tak veľa stromov narátali. Na záver učenia vonku boli deti odmenené medailou Svetový deň učenia vonku a šťastné, že mohli byť na čerstvom vzduchu tak dlho a zažiť nezabudnuteľné zážitky.

MŠ Lienka