TIPOS III. FUTBALOVÁ LIGA MUŽI: Púchovčanov vykúpil dve minúty pred koncom Marman

1180
Takmer počas celého stretnutia so Šaľou mali Púchovčania (v bielych dresoch) územnú prevahu. Gólové trápenie však dokázali ukončiť až dve minúty pred koncom. V tomto prípade hosťujúca obrana prekazila radosť Jurajovi Pilátovi (na zemi) i mladému Filipovi Bučekovi (vľavo). Foto: Milan Podmaník

MŠK Púchov – Slovan Duslo Šaľa 1:0 (0:0)
Pod Lachovcom sa predstavil futbalovo vyspelý súper, ktorý sa zameral na zisk bodu. Púchovčania mali od začiatku stretnutia navrch, aj tentokrát však mali problém dotiahnuť do konca svoje útočné akcie. V prvom polčase futbalisti MŠK svojho súpera prevýšili v strede poľa, pred pokutovým územím však už narážali na pozornú obranu Šale. Po desiatich minútach zasahoval prvýkrát brankár hostí, ktorý Pilátovu strelu z priameho kopu vyrazil na rohový kop. V 22. minúte sa po peknej kombinačnej akcii dostal pred hosťujúceho brankára Buček a rutinérsky ho prekonal. Radosť Púchovčanov však bola predčasná, rozhodca gól pre ofsajd neuznal. Po polhodine vyskúšal hosťujúceho gólmana opäť Pilát a v 32. minúte zobrala
obrana Šale v poslednej chvíli loptu Rosinovi, ktorý sa dostával do výhodnej pozície. V 33. minúte domáci stŕpli – hosťujúci Szalay sa dostal zoči-voči domácemu brankárovi Strelčíkovi, ten však jeho strelu bravúrnym zákrokom zneškodnil. Tri minúty pred koncom prvého polčasu mieril po prihrávke dobre hrajúceho Svoradu Pilát tesne nad.

Púchovčania aj v druhom polčase pokračovali v nátlakovej hre a v 52. minúte sa mohli ujať vedenia. Riškovu hlavičku však brankár hostí vytlačil na brvno. Štvrť hodinu pred koncom stretnutia mohol otvoriť skóre Vanák, jeho strelu však obrana Šale v poslednej chvíli zablokovala. Keď sa už zdalo, že body sa budú deliť, prišiel na trávnik striedajúci Marman a po trojminútovom pobyte na trávniku prekonal dve minúty pred koncom hosťujúceho brankára. Jeho strela pošport pod padajúceho gólmana hostí znamenali trojbodový zisk pre Púchov.

Gól: 88. Marman.
Rozhodoval Sárai, ŽK: Kružlík, Domasta, F. Prúčny, ČK: 90. R. Prúčny, 150 divákov.
PÚCHOV: Strelčík – Riška, Buček (66. Pastorek), Kopiš, Rosina, Svorada (63. Kingsley), Gamboš, Vanák, Pilát, Zavadzan (84. Marman), Brezničan. Tréner J. Vágner.
ŠAĽA: Masár – Ďatko, R. Prúčny (82. Keszely), Račkovič, Szalay, Kružlík, Domasta, Nurediny (46. Surányi), Lalák, Tóth, F. Prúčny (86. Vanek). Tréner O. Lancz.

Veľký kusisko roboty odviedol najmä v prvom polčase Púchovčan Marek Svorada (vpravo). Proti pozornej obrane Šale sa však nedokázal presadiť…
Púchovčan Michal Vanák (vpravo) v súboji so Šaľanom Michalom Kružlíkom. Po zápase mal z troch bodov radosť domáci futbalista.

Beluša – D. Streda B 1:1 (1:0)
Po obojstranne opatrnom začiatku preveril hosťujúceho gólmana Novisedlák, bohužiaľ, bez gólového efektu. V 24. minúte sa však už Belušania tešili, keď si po štandardnej situácii ideálne nabehol Mujkoš a hlavou sa nemýlil – 1:0. Veľkú šancu zvýšiť mal o pár minút Novisedlák, jeho strelu však v poslednej chvíli stečovala hosťujúca obrana na roh. Po obrátke sa dostali po desiatich minútach k slovu hostia a Sabler hlavou vyrovnal – 1:1. Štvrť hodinu pred koncom mal víťazný gól na kopačke Hrenák, ktorý po peknom prieniku Martinku nedokázal prekonať brankára hostí. V závere mohol strelec vyrovnávajúceho gólu Sabler dokonca uchmatnúť domácim všetky tri body, vo vyloženej šanci však zlyhal.

Góly: 24. Mujkoš – 55. Sabler, R. Šandrik, bez ŽK, 100 divákov.
BELUŠA: Ciesar – J. Gažo, Mujkoš, M. Gorelka, J. Martinka, Hrenák, Škulec (74. Kršák), Novisedlák, Jurga, L. Zapotoka (9. P. Gajdošík), P. Mišutka (89. F. Vavrík). Tréner M. Bednár.
DAC B: Száraz – Varga, Szépe, Bajič, Iván (65. Szelle), Moďoroši (78. Polák), Domonkos, Sabler, Nagy, Pagáč, Bazsó. Tréner B. Fodrek

Ostatné výsledky 26. kola: Komárno – Topoľčany 1:0 (1:0), Horná Nitra – Veľký Meder 5:0 (3:0), Dubnica – FC Horses 4:0 (1:0), Nemšová – ViOn B Vráble 4:1 (1:1), Galanta – Nové Zámky 0:0, Veľké Ludince – Neded 2:3 (1:1), Gabčíkovo – Šurany 1:1 (1:0), Lednické