TIPOS III. LIGA MUŽI: V oblastnom derby získali Púchovčania iba bod

410

Dubnica – MŠK Púchov 1:1 (1:1)
Do oblastného derby nastupovali Púchovčania vzhľadom na postavenie v tabuľke v úlohe favorita. Dubničania sa však počas zimnej prestávky mimoriadne skonsolidovali, a rovnako mali pred stretnutím víťazné ambície. Snahe o atraktívny futbal však od úvodnej minúty bránil mimoriadne silný vietor, ktorý sa nepriaznivo podpísal pod kvalitu stretnutia.

Dubničania nastúpili v porovnaní s jeseňou v totálne prekopanej zostave, v oblastnom derby sa predstavilo v domácom drese hneď osem nových tvárí. Prvú šancu mali Dubničania, keď po desiatich minútach Filovu strelu Letko v púchovskej bránke na dvakrát zneškodnil. Potom začali predvádzať futbalisti MŠK Púchov svoju tradičnú útočnú hru, vytvorili si tlak, ktorého výsledkom bol v 15. minúte vedúci gól Gamboša. Ten hosťujúceho brankára prekonal utešenou krížnou strelou – 0:1. Domáci sa dlho nedokázali presadiť proti najlepšej obrane v tretej lige, postupne však hru vyrovnali. Šancí však bolo na oboch stranách ako šafranu, pod časté nepresnosti sa výraznou mierou podpísal vietor. Až päť minút pred prestávkou
vnikol do pokutového územia domáci Filo, brankár Letko ho zastavil nedovoleným spôsobom a Jakúbek z pokutového kopu vyrovnal – 1:1.

Druhý polčas sa začal náporom Púchovčanov. Už po dvoch minútach pekná strela Rišku len tesne minula domácu bránku, o deväť minút neskôr odcentroval Svorada a ajdošíkovu strelu hlavou zneškodnil brankár Dubnice. V 65. minúte mohli ísť do vedenia domáci, závar pred bránkou Púchova však hosťujúca obrana zažehnala. Sedem minút pred koncom stretnutia mieril hosťujúci Gamboš po Gajdošíkovom centri hlavou tesne nad. Tri minúty pred koncom sa mohli z víťazstva tešiť Dubničania. Letka v samostatnom nájazde na bránku nedovolene zastavil v pokutovom území Riška, Jakúbek však druhú penaltu nepremenil, Letko v bránke Púchova jeho strelu vyrazil.

Góly: 40. Jakúbek (11 m) – 15. Gamboš.
Rozhodoval Santa, ŽK: Janco – Riška, Svorada, 220 divákov.
Zostava Dubnice: Digaňa – Zahranyčnyj, Janco (38. Václav), Horecký, Vaško (78. Floriš), Jakúbek, Čurik, Filo, Častulín, Švec, Štefánek. Tréner P. Jakuš.
Zostava MŠK Púchov: Letko – Riška, Luhový, Zavadzan, Mynář, Vanák, Svorada (64. Sibanda), Gamboš, Pilát (75. Buček), Marek Gajdošík (88. Antol), Brezničan. Tréner J. Vágner.

Ostatné výsledky 35. kola:
Horná Nitra – Beluša 1:2
Nové Zámky – Topoľčany 3:0
Veľký Meder – Neded 0:1
Lednické Rovne – Komárno 1:2
FC Horses – Dunajská Streda B 3:1
Zlaté Moravce B – Šaľa 0:3
Galanta – Veľké Ludince 3:1
Šurany mali voľno

-pok-