TIPOS III. LIGA MUŽI: Prebudenie v druhom polčase prinieslo hladké víťazstvo

332
Márne sa brankár Nových Zámkov Juhás naťahoval za loptou. Presná strela z priameho kopu z kopačky Mareka Svoradu „zakotvila“ v dolnom rohu bránky.

MŠK Púchov – N. Zámky 3:0 (0:0)
Na obe mužstvá akoby od úvodného hvizdu vplývala horúčava, divákom mnoho futbalovej krásy neponúkli. Charakteristickým znakom medzišestnástkového futbalu bolo množstvo nepresných prihrávok na oboch stranách. Trochu vzruchu priniesla až po polhodine šanca domácich futbalistov, v pokutovom území však ich snahu prekazil obetavý zákrok hosťujúceho obrancu. Do vedenia mohli ísť v 35. minúte Nové Zámky, keď akciu po krídle potiahol Tawanda, jeho ideálnu prihrávku do stopercentnej šance však nezužitkoval Kráľ, ktorý loptu z dvoch metrov napálil len do brvna. V samotnom závere prvého polčasu sa
do šance dostali aj domáci futbalisti. S nedôraznou hlavičkou Gajdošíka si však hosťujúci brankár bez problémov poradil. Zaujímavé veci sa začali diať až po obrátke. Už po desiatich sekundách dlhý pas pred šestnástkou posunul hlavou Svorada na Gadošíka, ktorý zoči-voči brankárovi hostí nezaváhal – 1:0. Po góle prevzali iniciatívu hostia, ale obrana MŠK dirigovaná spoľahlivým kapitánom Riškom, súperovi mnoho nedovolila. Naopak, Púchovčania podnikli rýchle protiútoky a po jednom z nich unikol po krídle Buček, spätnou prihrávkou našiel na hranici pokutového územia Svoradu a ten prízemnou strelou prekvapil brankára Nových Zámkov – 2:0.

V druhom polčase sa hostia napriek územnej prevahe do vyloženej šance nedostali, za zmienku stojí len Gyulásov prízemný center, na ktorý však dobiehajúci Švajda nedočiahol. Desať minút pred koncom stretnutia fauloval hosťujúci obranca pred pokutovým územím Bučeka a z následného priameho kopu najlepší hráč domácich Svorada pečatil na konečných 3:0. Hostia sa ešte pokúšali kozmeticky upraviť výsledok, no pozorného Strelčíka v domácej bránke už neprekonali.

Góly: 67. a 78. Svorada, 46. Marek Gajdošík. Rozhodoval Bezák, ŽK: Zavadzan – Petráš,
Horáček, 150 divákov. Zostava MŠ Púchov: Strelčík – Riška, Kopiš (75. Valašík), Gamboš, Zavadzan, Mynář (51. Luhový), Sibanda, Buček, Svorada (83. Kingsley), Marek Gajdošík, J.
Pilát. Tréner E. Pagáč.

Zostava Nových Zámkov: Juhás – Ešek, Petráš, Baksics, Horáček, Korman, Lovska, Tawanda (82. M. Letko), Kráľ (57. Gulyás), Švajda (70. Orémusz), Matič. Tréner P. Lérant.

Ostatné výsledky 32. kola: Gabčíkovo – Galanta 2:4, Komárno – Šaľa 3:1, Nemšová – Dubnica nad Váhom 1:2, Lednické Rovne – Prievidza/Handlová 4:1 (1:0), Detko, Lipták,
Prekop, Ďurovec, Beluša – Veľký Meder 3:1 (1:0), Gorelka, Mišutka, Pilát, Topoľčany
– Zlaté Moravce/Vráble B 1:2, Veľké Ludince – FC Horses 1:2, Dunajská Streda B – Šurany 1:2, Neded mal voľno

Program predohrávaného 38. kola – streda 7. 6. o 17.00
MŠK Púchov – ŠK 1923 Gabčíkovo, Šurany – Veľký Meder, Dunajská Streda B – Galanta, Šaľa – Nové Zámky, Komárno – Zlaté Moravce/Vráble B, Veľké Ludince – Nemšová, Beluša – Lednické Rovne, Neded – Prievidza/Handlová, Topoľčany – Dubnica, FC Horses má voľno

Program 33. kola – 10. – 11. 6. o 17.00
FC Slovan Galanta – MŠK Púchov (sobota 10. 6. o 17.00), V. Meder – V. Ludince, FC Horses – Topoľčany, Horná Nitra – Gabčíkovo, N. Zámky – Beluša, Dubnica – L. Rovne, Nemšová – Komárno, Šurany – Šaľa, Zlaté Moravce B – Neded, Dunajská Streda má voľno

Text, foto: M. Podmaník

Kapitán Púchovčanov Michal Riška bol oporou zadných radov futbalistov MŠK aj v sobotnom stretnutí. Aj v tomto prípade zastavuje útočnú aktivitu Nových Zámkov.
Najvýraznejšou postavou treťoligového duelu s Novými Zámkami bol Marek Svorada (s loptou). Asistoval pri prvom góle Gajdošíka a potom sám dva pridal.