TIPOS III. LIGA MUŽI: V šlágri bez bodu, Komárno zvýšilo náskok

312

Komárno – MŠK Púchov 2:0 (1:0)

V šlágri kola hostilo vedúce Komárno druhých Púchovčanov na vlastnom trávniku. Ak chceli hostiapomýšľať na avizované „naháňanie“ Komárna na čele tabuľky, museli bezpodmienečne bodovať. Po opatrnom úvode preto prevzali iniciatívu futbalisti MŠK Púchov, no vyťažiť z nej gól nedokázali. Naopak po štvrťhodine v čase vrcholiaceho náporu Púchova sa po rýchlom protiútoku dostal k lopte domáci kanonier Hašša a tvrdou strelou z diaľky prekonal Letka v
bránke MŠK Púchov 0:1. Púchovčania mohli vzápätí vyrovnať, ale stopercentnú šancu trestuhodne spálili.

Obe mužstvá potom predvádzali solídny futbal hodný postaveniu oboch tímov v tabuľke,
vytvorili si šance, no na jednej ani druhej strane lopta v sieti neskončila. V druhom polčase si domáci vytvorili tlak, ktorý bol okrem futbalového umenia podporený aj silným vetrom. Hostia už v druhom polčase neboli ani zďaleka tak nebezpeční, ako v prvej štyridsaťminútovke, a tak mohli domáci postupnými útokmi držať hostí na dištanc.

V 65. minúte zahrávali futbalisti Komárna rohový kop, v šestnástke sa najlepšie zorientoval Haša, ktorý hlavou zvýšil vedenie Komárna – 2:0. Domáci potom už len v pohode kontrolovali dvojgólové vedenie s vedomím, že náskok na svojho najväčšieho rivala v boji o postup zvýšili na sedem bodov. V treťom jarnom kole cestujú Púchovčania opäť na ihrisko súpera, v oblastnom derby sa v nedeľu 19. marca o 15.00 hodine predstavia v Beluši.

Góly: 16. a 65. Haša.
Rozhodoval Drobec, ŽK: Čtvrtníček – Riška, Sibanda, Kopiš, Brezničan, Pilát, 300 divákov.
Zostava Komárna: Rožník – Szabó, Podlucký, Štrbák, Josl, Čtvrtníček, Szénási, Militosjan, Faragó (89. V. Kosťukevič), Haša, Bilyk. Tréner R. Matovič.
Zostava MŠK Púchov: Letko – Riška, Marek Gajdošík, Buček, Mynář (30. Kopiš), Sibanda (69. Luhový), Gamboš, Vanák, Pilát (84. Antol), Zavadzan, Brezničan.
Tréner J. Vágner.
Ostatné výsledky 20. kola: FC Horses – Zlaté Moravce- Vráble B 2:1, Nové Zámky – Šurany 1:1, Dubnica nad Váhom – Neded 4:2, Prievidza/Handlová – Dunajská Streda B 0:4, Galanta – Šaľa 2:0, Nemšová – Topoľčany 2:0, Lednické Rovne – Veľké Ludince 3:0,

19. Neded 20 3 2 15 21:52 11

Program 21. kola, 18. – 19. 3. o 15.00: Dunajská Streda B – Dubnica nad Váhom, Šaľa – Prievidza/Handlová, FC Horses – Komárno, Neded – Nemšová, Šurany – Galanta, Zlaté Moravce/Vráble B – Veľký Meder, Beluša – MŠK Púchov (19. 3. o 15.00), Topoľčany
– Lednické Rovne, Veľké Ludince – Gabčíkovo

Titulné foto: Snaha Púchovčana Patrika Mynářa (v červeno-čiernom drese) na body nestačila. Púchovčania po prehre v Komárne klesli na tretie miesto.