Horovce natiahli sériu bez prehry na 10 zápasov

374

FUTBAL: 5. LIGA MUŽI – SKUPINA SEVER

Horovce – Plevník 3:0 (1:0)
Horovčania boli v oblastnom derby favoritom a túto úlohu začali napĺňať už od úvodného hvizdu. Zatlačili svojho súpera do defenzívy, no Kebis a Štefanec svoje šance nepremenili. V 13. minúte opečiatkoval P. Štrbák brvno plevníckej bránky a odrazenú loptu poslal Kebis pre zmenu do tyče. O päť minút pohrozili hostia, Budayovu strelu však Žilka v domácej
bránke chytil. Ďalšie domáce šance spálili Brix, Škrapko a Kočka, no tri minúty pred koncom prvého polčasu konečne poslal domácich do vedenia P. Štrbák – 1:0. V druhom polčase už po dvoch minútach zvyšoval na 2:0 opäť P. Štrbák a v 53. minúte svojím tretím gólom zavŕšil na 3:0 opäť Štrbák. Hostia si potom vypracovali dve šance, no Kušnier a potom ani
Kremeň na Žilku nevyzreli. Horovčania neprehrali už desať zápasov v rade…

Góly: 42., 47. a 53. P. Štrbák.
Rozhodoval Bircsák, ŽK: A. Buday, 150 divákov.
Zostava Horoviec: Žilka – Buček, Balocký, Kučo (70. Siekel), P. Štrbák, Škrapko, Kebis (88. Gábor), M. Štrbák, Kočka, Štefanec, R. Brix (76. Miladinovič).
Zostava Plevníka: Jozef Bednár – I. Čižmárik, Martin Zelenák, Butko, A. Buday, L. Pajger, Kamas, T. Ďurkech (76. Pavlovič), J. Kremeň (82. Urík), Kušnier, Michal Buday.

Opatová – Streženice 3:0 (0:0)
Streženice chceli prerušiť sériu bez výhry a po prvej šanci domáceho Moška mohol poslať Streženice do vedenia po rohovom kope Loduha. Mieril však mimo. Domáci potom prevzali iniciatívu, vypracovali si niekoľko šancí, no Hrišo v bránke hostí bol na mieste. Keď ho už desať minút pred koncom polčasu prekonal Havier, loptu zastavilo brvno. Streženice odolávali až do 60. minúty, kedy Čaja otvoril skóre – 1:0. O desať minút neskôr Zubo po peknej akcii zvýšil na 2:0 a Kompas o pár minút dokonal skazu Streženíc – 3:0. Streženice tak ani v 16. zápase nedokázali vyhrať.

Góly: Čaja, Zubo, Kompas, rozhodoval: Buranský, 100 divákov.
Zostava Streženíc: Hrišo – Jozefovič, lamžo, Bernauser, Filiač, Fedor, Mil. Šesták, Mich. Šesták, Hafera, Loduha, Šprta. Tréner: J. Jozefovič.

Ostatné výsledky 16. kola: Chocholná-Velčice – Zemianske Kostoľany 3:0, Trenčianska Turná – Veľké Uherce 0:5, Uhrovec – Kanianka 0:2, Podolie – Ladce 3:1, Bošany – Stará Turá 2:1, Cígeľ – Brvnište – odložené na 13. 4.

1. V. Uherce 16 11 3 2 44:16 36
2. Kanianka 16 11 3 2 41:14 36
3. Ciígeľ 15 11 0 4 37:23 33
4. Horovce 16 9 4 3 43:17 31
5. Uhrovec 16 9 2 5 37:29 29
6. Opatová 16 8 3 5 36:24 27
7. Chocholná 16 8 2 6 27:29 26
8. Bošany 16 7 1 8 29:27 22