Trenčiansky hrad láka nielen turistov, ale aj seriálových tvorcov

148

Návštevnosť historickej dominanty Trenčianskeho kraja každoročne rastie. Okrem zvedavých návštevníkov či zahraničných turistov si cestu na Trenčiansky hrad po novom našiel aj filmový štáb jednej zo súkromných slovenských televízií.

Bývalé sídlo Matúša Čáka je ideálnym miestom na romantické prechádzky spojené s poznávaním histórie. Ponúka krásny výhľad na krajské mesto Trenčín či starobylé priestory, v ktorých sú umiestnené viaceré expozície Trenčianskeho múzea. Rozprávkové prostredie a história dýchajúca z každej časti hradu prilákala do jeho priestorov aj tvorcov nového seriálu, ktorý aktuálne môžete sledovať na obrazovkách televízie. „Televízny štáb natáčal na dolnom nádvorí hradu, v Barborinom paláci a Ľudovítovom paláci. Svadbu jednej z hlavných postáv seriálu stihol televízny štáb natočiť počas jediného dňa za bežnej prevádzky hradu. Popularita Trenčianskeho hradu tak aj vďaka televíznemu seriálu môže zvýšiť už teraz rekordnú návštevnosť. V tomto roku opäť môžeme prekonať historický počet ľudí, ktorí navštívia Trenčiansky hrad. Prispieť k tomu môže aj plánované sprístupnenie hradu z lesoparku Brezina cez južné opevnenie či pripravované akcie, výstavy a prednášky,“ priblížil riaditeľ Trenčianskeho múzea v Trenčíne Peter Martinisko.

Na Trenčianskom hrade, ktorý spravuje Trenčianske múzeum v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskej župy, sú možné nielen filmové svadby, ale aj civilné a cirkevné obrady. Ročne sa na hrade uskutoční približne 30 svadieb.

Zdroj: TSK