Tréner volejbalistov do 18 rokov Erik Gábor predstavil nomináciu na ME

429

Sobotňajším zápasom s Ruskom o 17:30 v hale sTC v Púchove začínajú slovenskí volejbalisti do 18 rokov svoje účinkovanie na záverečnom turnaji majstrovstiev Európy.

Vo štvrtok tréner slovenskej reprezentácie Erik Gábor zverejnil konečnú nomináciu SR 18 na ME v Púchove a v Zlíne:
Nahrávači: Samuel Porubský (VKP Bystrina SPU Nitra), Martin Krišák (COP Trenčín)
Smečiari: Matúš Suchanič (TJ Slávia Svidník), Michal Kilian (VKP Bystrina SPU Nitra), Filip Štepánek (VK Prievidza)
Blokári: Michal Zeman (VK Nové Mesto nad Váhom/Myjava), Šimon Rzyman (COP Trenčín), Daniel Šellong (TJ Slávia Svidník)
Univerzáli: Adrián Vančo, Vincent Rzyman (obaja COP Trenčín)
Liberá: Radovan Vitko (TJ Slávia Svidník), Ján Ružbaský (COP Trenčín)

Realizačný tím slovenskej reprezentácie:
tréner Erik Gábor, asistent Andrej Vojčík, team manager Slavomír Huba, fyzioterapeut Boris Brajer, štatistik Daniel Bruch.

V piatok o 14:00 bola medzinárodná tlačová konferencia za účasti primátora mesta Púchov Rastislava Heneka, vedenia SVF a trénerov všetkých šiestich tímov, ktoré budú štartovať v púchovskej skupine ME (Taliansko, Francúzsko, Rusko, Belgicko, Ukrajina a SLOVENSKO).

Pred turnajom tréner Erik Gábor poskytol rozhovor, ktorého vyberáme:

Na úvod nás čaká veľký favorit Rusko. Máte naštudovanú ich hru?
Máme k dispozícii video z kvalifikácie, ale oproti nej majú v tíme sedem nových hráčov. Majú dvoch veľmi dobre útočiacich hráčov z krajov siete, sú to Antonov, ktorý bol aj na minuloročných majstrovstvách Európy a Kurbanov. V ich tíme je dobrý nahrávač, blokárov nepoznám, pretože na kvalifikácii boli iní, ale podľa štatistiky zo Zlína, kde hrali prípravný zápas s Českom, často útočili. Ako som spomínal, vymenili sedem hráčov, ale Rusi si to môžu dovoliť.

Vieme, že naša skupina je veľmi silná. Okrem finalistov minuloročných ME do 17 rokov Talianov a Belgičanov sú tu aj Rusi, Francúzi a Ukrajinci. Cez koho by mohla viesť cesta k úspechu?
Keď chceme postúpiť do Zlína, tak je to cez Francúzov a Ukrajinu. Francúzov som videl na videu, nemajú až takú silnú generáciu. S Talianskom, Belgickom a Ruskom môžeme len prekvapiť. Zabojujeme o postup, to je náš cieľ.

V príprave ste sa stretli s Českom a Nemeckom. Čo vám ukázali tieto zápasy?
V prvých dvoch zápasoch s Českom v Púchove sme nemali k dispozícii kompletný tím, nehral Vančo a chýbal aj Zeman. Prvýkrát bol na zraze Štepánek, mali sme tu troch nahrávačov a tak som zostavu točil a nešiel som za výsledkom. Napriek prehrám hodnotím tie zápasy dobre, ukázali mi toho dosť. Sklamaný som bol potom z výkonu v Zlíne. Asi najlepší zápas sme odohrali s Nemcami, s ktorými sme držali krok, ale pokazili sme chybami koncovky. Ukázalo sa, že vieme hrať aj so silným súperom, čo je pozitívne a uvidíme ako to chlapci zvládnu na samotnom turnaji majstrovstiev Európy.

Ako by si charakterizoval náš tím?
Máme veľmi dobrých stredových hráčov Zemana a Šimona Rzymana, šikovného nahrávača Porubského, aj keď je nižšej postavy a ďalšími nosnými hráčmi sú kapitán a líder tímu Suchanič a hlavný útočník Vančo, ktorý je po zranení a dúfam, že zdravotne vydrží. Dlho som hľadal druhého smečiara, veľmi dobre sa ukazuje Štepánek, ktorý dobre útočí, ale slabšie prihráva, naopak Kilian dobre prihráva, ale horšie útočí.

PROGRAM ZÁPASOV V PÚCHOVE

sobota 7. apríla:
15:00 Ukrajina – Taliansko
17:30 SLOVENSKO – Rusko
20:00 Belgicko – Francúzsko

nedeľa 8. apríla:
15:00 Taliansko – Rusko
17:30 Francúzsko – SLOVENSKO
20:00 Ukrajina – Belgicko

pondelok 9. apríla:
15:00 Rusko – Francúzsko
17:30 SLOVENSKO – Ukrajina
20:00 Belgicko – Taliansko

streda 11. apríla:
15:00 Ukrajina – Rusko
17:30 Belgicko – SLOVENSKO
20:00 Taliansko – Francúzsko

štvrtok 12. apríla:
15:00 Rusko – Belgicko
17:30 Francúzsko – Ukrajina
20:00 SLOVENSKO – Taliansko

Zdroj: Filip Hudec, SVF, foto: Slavomír Flimmel