Tuhá zima podnietila potrebu vybudovania väčšieho skladu pre posypový materiál

219

Tohtoročná zima po niekoľkých miernych sezónach uderila v plnej paráde. Intenzívne opakované sneženie komplikovalo v púchovských uliciach prepravu nielen šoférom, ale aj chodcom. Stroje Podniku technických služieb nestíhali byť všade, viazli dodávky soli.

Konateľ Podniku Technických služieb mesta Púchov Miloš Svoboda vysvetľuje: „Vzhľadom na malú kapacitu zásobníkov posypových materiálov sa tieto priebežne dopĺňajú. Množstvá, ktoré máme zakontrahované sú postačujúce. Problémom sa však ukazujú najmä viaznuce dodávky posypovej soli, keď vzhľadom na tuhú zimu v celej Európe, soľné doly zásobovali najmä veľkých hráčov, ako sú diaľničné spoločnosti a správy ciest. My, menší sme museli počkať. Riešením do budúcnosti je vybudovanie väčšieho skladu pre chemický posypový materiál.“

Do nového operačného plánu zimnej údržby sa tento rok „zmestili“ aj chodníky v časti „podlachovčie“. „V tejto lokalite sme zabezpečovali odfrézovanie a odvoz snehu z krajníc. Jednak je tým zabezpečená prejazdnosť ulíc v celom šírkovom profile, ale ako sa v týchto dňoch s dlhotrvajúcimi mrazmi ukazuje, najmä sme tým vytvorili potrebný prístup posýpacej techniky na tieto chodníky.“ Odfrézovanie snehu z krajníc a chodníkov realizovali technické služby aj v miestnej časti Horné Kočkovce.

Na zimnú údržbu majú technické služby k dispozícii tri traktory so zadnými radlicami, jeden malotraktor s prednou radlicou na čistenie chodníkov, jeden cestný sypač s prednou radlicou a dva malé chodníkové sypače s čelnými radlicami. Celkom sedem vlastných strojov, ani tie však v prípade intenzívnej zimy nestíhajú pokryť celé územie mesta a jeho mestských častí: „Okrem nich využívame aj služby externých dodávateľov, najmä v častiach Hoštiná, Vieska, Ihrište a Hrabovka,“ uzatvára Svoboda.
-tm-

PN_zimna_udrzba2_web PN_sklad_soli_web