Turnaj o Pohár primátorky mesta Púchov

549

V sobotu 7.9. sa v telocvičniach ZŠ Mládežnícka uskutočnil 22.ročník tradičného turnaja o „Pohár primátorky mesta Púchov“ vo volejbale kadetiek, opäť aj s medzinárodnou účasťou. K slovenským družstvám Čadce, Prievidze a Púchova sa pridalo družstvo Volejbalu Vyškov a družstvo TJ Ostrava. Na turnaji sa stretlo vo vzájomnom zápase každé družstvo s každým, hralo sa na dva vyhrané sety do 25 bodov, pri stave 1:1 na sety nasledoval skrátený set tiebreak do 15 bodov. Všetky sety sa museli skončiť s minimálnym rozdielom 2 bodov.

Domáce kadetky sa v prvom zápase stretli s rovesníčkami z Prievidze. Púchovčankám vychádzalo podanie, súper mal problémy na príjme a následne jeho útok nebol tak účinný. Naopak, domácim sa darilo v obrane zachytiť loptu a v následnom útoku smečmi získavali jeden bod za druhým. Púchov vyhral hladko oba sety (25:16 a 25:10). Veľmi podobný priebeh mal aj druhý zápas domácich s Vyškovom. (25:6 a 25:21). Týchto dvoch stretnutiach sa dostali na ihrisko aj všetky hráčky z domácej lavičky. V 3.stretnutí na domáce čakalo družstvo TJ Ostrava. Rozbehnuté Púchovčanky si v pohode poradili aj s týmto súperom (25:9 a 25:13). Turnaj vrcholil a v poslednom stretnutí sa stretli dve dovtedy neporazené družstvá Púchova a Čadce. Dievčatám z Čadce vychádzalo veľmi nepríjemné podanie, ktoré narobilo domácim veľké problémy na príjme, vďaka ktorému hostky viedli na začiatku setu 1:8. Rozhodené domáce sa nedokázali dostať z hernej krízy a prvý set vyhrala jasne Čadca 12:25. Vyrovnanejší bol druhý set, Púchovčanky sa vzchopili, začali bojovať, avšak súper naďalej ťažil body z výborného podania. Aj druhý set sa skončil v prospech hostiek v pomere 20:25. Víťazkami turnaja o Pohár primátorky mesta Púchov v roku 2019 sa tak stali kadetky TJ Lokomotíva Čadca, domáci 1.VK Púchov obsadil 2.miesto.

V domácom družstve sa na poste smečiarky veľmi dobrou hrou prezentovala kapitánka družstva Natália Zugová, ktorá bodovala najmä smečmi z okraja siete. Výborne je doplnila druhá smečiarka Vanesa Klučková, ktorá len zaskakovala, pretože domácemu družstvo z rôznych dôvodov chýbali 3 smečiarky. Blokárky boli všetky, v základnej zostave nastúpili Lívia Ďurkechová a Vanda Valachová, postupne striedali Patrícia Ježíková, Lucia Vráblová a Ema Malová. Na poste diagonálnej hráčky a nahrávačky sa striedali Viktória Valachová a Valéria Kysucká. Na poste libera sa veľmi solídnym výkonom predstavila najmladšie hráčka družstva Púchova Ninka Chovancová. Družstvo viedol tréner Miroslav Klučka. Celkovo Púchovčanky predviedli dobrý kolektívny a bojovný výkon, v porovnaní s predchádzajúcim turnajom v Uh. Hradišti 24.-25.8. bolo vidieť zlepšenie vo všetkých činnostiach, najmä pri obrane v poli a v následnom útoku. Družstvo čaká ešte turnaj 14.9. v N. Meste a liga začína 29.9., domáce však majú voľný termín pre nepárny počet družstiev v súťaži (9) a začnú až 6.10. proti favoritovi súťaže Leviciam, dvojzápasom o 10:00 a o 12:00 v hale Gymnázia Púchov.

Výsledky: Ostrava-Čadca 0:2(-14,-17), Púchov-Prievidza 2:0(16,10), Čadca-Prievidza 2:1 (-22,13,9), Púchov–Vyškov 2:0(6,21), Čadca–Vyškov 2:0(13,7), Prievidza–Ostrava 1:2(-17, 21,11), Vyškov–Prievidza 0:2(-8,-9), Púchov–Ostrava 2:0(9,13), Ostrava–Vyškov 2:0(9,15), Čadca–Púchov 2:0(12,20).

Konečné poradie: 1. Čadca, 2. Púchov, 3. Ostrava, 4. Prievidza, 5. Vyškov.

Boli ocenené aj najlepšie hráčky družstiev: Timea Verešová (Prievidza), Nikola Davidová (Čadca), Hana Jetmarová (Ostrava), Nikola Novotná (Vyškov) a Viktória Valachová (Púchov).

Michal Suchánek, foto: Slavomír Flimmel

Nová VOLEJBALOVÁ PRÍPRAVKA pre DIEVČATÁ!

1.VOLEJBALOVÝ KLUB PÚCHOV v spolupráci s mestom Púchov otvára novú volejbalovú prípravku, určenú dievčatám 3. , 4, a 5. ročníka základným škôl. Volejbal ako kolektívny šport pomáha začleneniu do kolektívu, podporuje zmysel pre zodpovednosť a disciplínu, je to ideálny šport pre dovolenky. Rýchly, dynamický a zároveň bezkontaktný: nedochádza k priamemu fyzickému kontaktu so súperom. Volejbal má veľa foriem, klasický 6-tkový „veľký“ volejbal, MIDI-volejbal (4 proti 4), MINI-volejbal (3 proti 3), plážový beach-volejbal či snow-volejbal ( volejbal na snehu), alebo len jednoduché odbíjanie vo dvojici.

Naučíte sa základné techniky odbitia lopty, zlepšíte svoju fyzickú kondíciu a odolnosť, sme zapojení do majstrovských súťaží Slovenskej volejbalovej federácie a zúčastňujeme sa rôznych turnajov doma i v zahraničí.

Dievčatá: Tak neváhajte a príďte! Prvý tréning bude v stredu 11.9.2019 od 16:00-18:00 v telocvični ZŠ Mládežnícka, vchod zozadu. Prihlásiť sa je možné na ktoromkoľvek tréningu po celý rok, volejbalová prípravka (pre 3. až 5.ročník ZŠ) má tréningy v pondelky 16:00-17:30 a stredy 16:00-18:00 v telocvični ZŠ Mládežnícka. Otázky a informácie: Michal Suchánek 0905/26 26 13 alebo www.volleypuchov.sk. Si staršia ako 5.ročník ZŠ a chcela by si tiež skúsiť volejbal? Príď, nájdeme možnosť, máme družstvo mladších žiačok MINI-volejbalu a MIDI-volejbalu, družstvo starších žiačok, aj družstvo kadetiek.