Úspechy dievčat z 1.VK Púchov

469

Volejbal – kadetky vyhrali MARTIN CUP 2021!

Dievčatá 1.VK Púchov zvládli vynikajúco návrat na športovú palubovku. V piatok 25. 6. sa zúčastnili 10. ročníka Martin CUPu vo volejbale kadetiek. Po takmer 9 mesačnej zápasovej prestávke opäť nastúpili do zápasového rytmu. V prvom stretnutí proti KV Oktan Kežmarok sa prejavili následky tréningového výpadku, v hre bolo veľa nervozity a chyby sa našli najmä na príjme podania a pri smečoch. Hra bola vyrovnaná, družstvá sa striedali vo vedení o 1-2 body. Prvý set napokon vyhral Kežmarok, druhý si  vybojovali pre seba Púchovčanky. Aj tretí set bol vyrovnaný, no koncovku lepšie zvládli kadetky z Kežmarku a vyhrali zápas 2:1.

V druhom stretnutí kadetky 1:VK narazili na domáci VK TASK Martin. Púchovčanky otriasli zo seba nervozitu, zlepšili sa vo všetkých činnostiach, najmä podanie a smeče z okrajov siete spôsobovali súperovi značné problémy. Púchov vyhral 2:0.

V treťom stretnutí Púchovčanky čakalo doteraz neporazené družstvo MŠK Žiar nad Hronom. Aj tento zápas bol veľmi vyrovnaný, súper mal svoju kvalitu a tiež chcel vyhrať. Kadetky 1.VK sa však viezli na víťaznej vlne, podali kvalitný kolektívny výkon a výhrou 2:0 získali aj celkovo 1. miesto na turnaji. Zostava 1.VK : Zugová (kap.), Červená, Malová, Valachová Vikt., Jánovská, Kročilová, libero Ďuďáková, striedali : Kostelánská, Jurovčíková, tréneri Klučka, Suchánek. Boli vyhlásené aj najlepšie hráčky každého družstva, za Púchov boli ocenené smečiarky Viktória Valachová a Natália Zugová, ktorá bola vyhlásená aj za najlepšiu hráčku turnaja.

Plážový volejbal – púchovská dvojica opäť do play off!

V stredu 23. 6. nastúpila púchovská dvojica Zugová – Valachová na 2. kvalifikačný turnaj v plážovom volejbale v kategórii U18. Po prešovskom prvom turnaji, kde bolo 19 dvojíc, sa tentokrát na bratislavskom Draždiadku prezentoval presne dvojnásobok tímov – až 38. Dvojice boli rozdelené do 4 a 3-členných základných skupín. Naša dvojica bola vo 4-členej skupine B. Dievčatá zužitkovali skúsenosti z prvého turnaja, menej kazili a viac dodržiavali taktické zámery, čo im prinieslo výhry 2:0,2:1 a 2:0. Do 16-členného play-off tak postupovali ako víťazky B-skupiny.

V osemfinále ich však čakala známa dvojica z Prešova, ktorej pred dvoma týždňami podľahli 0:2. Púchovčanky naďalej držali vysokú úroveň hry a zároveň veľmi málo kazili. To im prinieslo zisk 1. set 21:18. V 2. sete súperky našli efektívnu zbraň v podobe riskantného podania, s ktorým mali naše hráčky veľké starosti. Miska váh sa naklonila k Prešovčankám, ktoré po sete 17:21 vyrovnali stav zápasu na 1:1. V tiebreaku sa nepodarilo nájsť spôsob, ako na prešovské podanie, ktoré bolo rozhodujúce aj v tomto sete, Prešovčanky vyhrali set a tým aj zápas 1:2.