Úspechy dievčenského volejbalu 1.VK Púchov

518

Staršie žiačky vyhrali oba zápasy v Leviciach po 14 rokoch

V sobotu 9.11. cestovali staršie žiačky na majstrovské dvojstretnutie do bašty dievčenského volejbalu na palubovku Palas VK Levice. Tento klub je jeden z najstarších mládežníckych klubov na Slovensku a je pravidelným účastníkom finálových turnajov Majstrovstiev SR. Mladé Púchovčanky však rešpekt pred súperom nechali doma a hrali svoju hru, ktorá domáce platila.

Základom hry 1.VK bolo účinné podanie a bojovnosť. Levičanky útočili takmer výlučne z okrajov siete, čo hostky dobre bránili a následne aj zaútočili naspäť. Hra bola vyrovnaná, aj skóre. Koncovku 1.setu zvládli hostky 20:25, druhý set patril domácim v rovnakom pomere 25:20. Tretí set opäť vyhrali dievčatá z Púchova. Štvrtý set bol najvyrovnanejší, najtesnejším rozdielom ho vyhrali Levice 26:24. Rozhodoval tiebrak, Púchovčanky si podržali podanie, zabodovali aj blokmi a vyhrali set najvyšším rozdielom v sete o 8 bodov – 7:15.

Druhý zápas mal podobný priebeh, avšak hostky urobili menej chýb, čím nedali súperovi šancu na lepší výsledok. Najväčší rozdiel bol v útočnej činnosti, Púchov útočil rovnomerne všetkými hráčkami: oboma smečiarkami aj diagonálnou hráčkou z okrajov siete a dokázal do útoku zapojiť aj obidve blokárky, kým súper využíval len jednu prednú smečiarku. Po troch setoch v druhom zápase vyhral Púchov 3:0. Staršie žiačky tak napodobnili svoje predchodkyne z 2.4.2005 a po 14 rokoch dokázali opäť vyhrať dve majstrovské stretnutia v Leviciach.

Palas VK Levice – 1.VK Púchov 2:3 (-20,20,-19,24,-7) a 0:3 (-15,-20,-23).
Zostava 1.VK Púchov: Červená, Chovancová N., Chovancová V., Mušáková, Jánovská, Golitková, Mikáčová, Žiačíková, Hamárová, Mierna, Mišíková, tréner M.Suchánek.

Michal Suchánek

Mladšie žiačky na 4.mieste na turnaji v Studienke

Mladšie žiačky si v nedeľu 10.11., dva týždne pred začiatkom majstrovskej súťaže, otestovali svoju výkonnosť na turnaji 8 družstiev v 3-kovom mini-volejbale v Studienke. Cieľom účasti na turnaji bolo, aby si zahrali všetky dievčatá. Prvé dva zápasy získali jednoznačné víťazstvé, kde ale nebol výkon optimálny. Zato v oboch zápasoch s Levicami sme podali kvalitný výkon, kde rozhodlo, že súper urobil o málinko menej chýb ako my. V týchto zápasoch o postup do finále proti Leviciam A a v zápase o3.miesto proti Leviciam B sme ťažili hlavne z dobrého podania, viac nám viazla nahrávka a tým pádom útok a to rozhodlo v prospech súpera. Výborné zápasy odohrali hlavne Monika Vričanová a Eliška Ptáčková.

Výsledky: Púchov – Studienka B 2:0 (15,14), Púchov – Skalica B 2:0 (10,5), Púchov – Levice A (0:2: -20,-22), o 3.miesto: Púchov – Levice B 1:2 (16, -19, -11)
Zostava 1.VK Púchov: Vričanová, Ptáčková, Suchárová, Pečeňová, Pavlovičová, Kršková, Sivčáková, trénerka E.Kasenčáková.

Elena Kasenčáková

Kadetky získali jeden bod

V 5.kole súťaže kadetiek hostili domáce Púchovčanky hráčky MVK Nové Meston./V. Súper prišiel v plnej sile a začiatok zápasu mu vyšiel výborne, získal vedenie 6:1, domáce sa rýchlo vzchopili a otočili na 7:6. Obe družstvá však urobili viacero chýb, o niečo menej ich bolo na strane hostiek, ktoré vyhrali prvý set 17:25. V druhom sete sa hra viac vyrovnala, nádejný stav pre domáce 16:18 však nevydržal a set v pomere 19:25 získalo Nové Mesto. Púchovčanky pridali na dôraze, o tretí set sa bojovalo až do konca. Šťastie sa však priklonilo na stranu hostí a po stave 24:26 vyhralo aj tretí set družstvo hostí.

Do druhého zápasu došlo k zmene v hernom systéme, prvý zápas hrali domáce bez libera, teraz s liberom a na poste diagonálnej hráčky dostala šancu Ema Malová. Hra Púchova sa zlepšia, stále však o kúsok zaostávala za súperom a tak prvé dva sety vyhralo Nové Mesto. Hráčky si za dva sety zvykli na zmenu v postavení družstva, viac sa upokojili a spresnili odbitia. K svojmu najlepšiemu výkonu sezóny v útoku smečom sa rozohrala Ema Malová, pridali sa aj ostatné hráčky a zápas sa vyrovnal herne aj výsledkovo. Po dvoch ďalších setoch bol stav 2:2 a o víťazovi musel rozhodnúť skrátený set tiebreak. Začiatok patril hostkám, viedli 2:5, Púchov vyrovnal na 6:6, a potom viedol 12:10. Súper vyrovnal na 13:13, a v napínavej koncovke mal lepšie nervy, vyhral 16:18.

Výsledky: 1.VK Púchov – MVK N.Mesto n./V. 0:3 (-17,-19,-24) a 2:3 (-17,-19,13,21,-16).
Zostava 1.VK : Zugová, Malová, Valachovvá Viktória, Valachová Vanda, Szabová, Ďurekchová, striedali Kurtišová, Lichvárová, Jurovčíková, tréner M.Klučka.

Miroslav Klučka

Nová VOLEJBALOVÁ PRÍPRAVKA pre dievčatá

1.VOLEJBALOVÝ KLUB PÚCHOV v spolupráci s mestom Púchov otvára novú volejbalovú prípravku, určenú dievčatám 3. , 4, a 5. ročníka základným škôl. Volejbal ako kolektívny šport pomáha začleneniu do kolektívu, podporuje zmysel pre zodpovednosť a disciplínu, je to ideálny šport pre dovolenky. Rýchly, dynamický a zároveň bezkontaktný : nedochádza k priamemu fyzickému kontaktu so súperom. Volejbal má veľa foriem, klasický 6-tkový „veľký“ volejbal, MIDI-volejbal (4 proti 4), MINI-volejbal (3 proti 3), plážový beach-volejbal či snow-volejbal (volejbal na snehu), alebo len jednoduché odbíjanie vo dvojici.

Naučíte sa základné techniky odbitia lopty, zlepšíte svoju fyzickú kondíciu a odolnosť, sme zapojení do majstrovských súťaží Slovenskej volejbalovej federácie a zúčastňujeme sa rôznych turnajov doma i v zahraničí. Dievčatá: Tak neváhajte a príďte ! Každý pondelok a každá streda od 16:00 v telocvični ZŠ Mládežnícka, vchod zozadu. Prihlásiť sa je možné na ktoromkoľvek tréningu po celý rok, volejbalová prípravka (pre 3. až 5.ročník ZŠ) má tréningy v pondelky 16:00-17:30 a stredy 16:00-18:00 v telocvični ZŠ Mládežnícka. Otázky a informácie: M.Suchánek, 0905/26 26 13 alebo www.volleypuchov.sk . Si staršia ako 5.ročník ZŠ a chcela by si tiež skúsiť volejbal? Príď, nájdeme možnosť, máme družstvo mladších žiačok MINI-volejbalu a MIDI-volejbalu, družstvo starších žiačok, aj družstvo kadetiek.