Úspechy púchovských plavcov

500

Multinations young swimming meet 2018

V dňoch 5. a 6. mája 2018 sa v českej Plzni uskutočnili medzinárodné plavecké preteky mladších juniorov za účasti 4 krajín (Česko, Poľsko, Maďarsko a Slovensko), pričom každá krajina môže postaviť na každú plaveckú disciplínu len jedného pretekára ročník narodenia 2003 a jedného 2004.

Na svoj prvý reprezentačný štart bola nominovaná aj púchovská plavkyňa – 14 ročná Lea Kmošenová, ktorá v silnej konkurencii plaveckých špičiek dosiahla vynikajúce výsledky. Vo svojich hlavných krauliarskych disciplínach obsadila šieste miesta v osobných rekordoch (50VS 0:27,85 a 100VS 1:00,75). Lea štartovala aj v štafete 4x100m voľný spôsob, kde plávala tretí úsek (1:00,33) a dievčatá získali bronzové medaily (slovenská štafeta v zložení Marušáková Emma, Krátka Juliana, Kmošenová Lea, Cibulková Martina), pričom striebro im uniklo len o 7 stotín sekundy.

Lei patrí veľká gratulácia za úspešnú a vzornú reprezentáciu nášho plaveckého klubu, mesta Púchov a Slovenska!

Majstrovstvá Slovenska juniorov v plávaní

Posledný májový víkend (25.-27.5.) sa v päťdesiat metrovom bazéne v Žiline predstavilo sedem púchovských plavcov – Nina Hlubíková, Lea Kmošenová, Martina Vetešková, Samuel Jancík, Martin Matušík, Adam Kačík a Lukáš Obšivan na podujatí Majstrovstvá Slovenskej republiky juniorov za účasti 266 pretekárov zo 45 klubov. Plávalo sa v kategóriach: mladšie juniorky 14 – 15 ročné, staršie juniorky 16 – 17 ročné, mladší juniori 15 – 16 roční a starší juniori 17 – 18 roční, pričom takmer každá disciplína ma rozplavby, z ktorých do finále postupovalo 8 najlepších starších juniorov a 8 mladších juniorov.

Najúspešnejšou púchovskou plavkyňou bola podľa očakávania Lea Kmošenová, ktorá aj napriek tomu, že štartovala s o rok staršími dievčatami, zo všetkých šiestich štartov si vyplávala nielen osobné rekordy, ale aj finále. V krauliarskej stovke v napínavom súboji časom 1:00,66 sa umiestnila na fantastickom 3. mieste. Dvakrát jej tesne ušli medailové pozície na 50m voľný spôsob (27,57s.) a 200m voľný spôsob (2:14,00), kde skončila na štvrtých miestach. Šieste miesto obsadila na 200m polohové preteky (2:34,95) a dvakrát 7. miesto (100M motýlik (1:09,74) a 50m motýlik (30,50). V tejto kategórii sa do finále prebojovala aj Nina Hlubíková v disciplíne 100m znak v osobnom rekorde 1:14,39. a skončila ôsma. V priamom súboji na 800m voľný spôsob si vyplávala vynikajúce 5. miesto.

V silnej konkurencii mladších juniorov sa nestratili ani chlapci. Do finále s osobákom 2:26,50. na 200m motýlik postúpil Samuel Jancík, kde skončil na krásnom 5. mieste. V ďalšej disciplíne 400m polohové preteky (5:17,66) priamo na čas bol ôsmy a desiate miesto mu patrí na 800m voľný spôsob. Deviatou priečkou na Slovensku sa môže pochváliť Martin Matušík na 200m motýlik a taktiež parádnym zlepšením sa na najdlhšej trati 1 500m voľný spôsob časom 19:51,79. Zo starších juniorov si finále vyplávali a ako ôsmy s v osobnom rekorde skončil Lukáš Obšivan na 200m motýlik. Siedme miesto priamo na čas v disciplíne 400m polohové preteky zaplával Adam Kačík a Martina Vetešková pekné finálové 6. miesto, taktiež v osobnom rekorde na motýlkarskej dvestovke.

Všetkým plavcom patrí veľká gratulácia a uznanie za poctivo odtrénované naplávané kilometre počas tréningov a sústredenia.