Úspechy starších žiakov VO 1970

211

Naše družstvo starších žiakov Volejbalového oddielu 1970 MŠK Púchov, vstúpilo do sezóny 2018/2019 ako do sezóny pre mnohých poslednej. Posledným ročníkom v tejto kategórii sú žiaci narodení v roku 2003, čo je väčšia časť družstva. Práve táto „partia“ v minulých rokoch úspešne reprezentovala VO 1970 MŠK Púchov, ZŠ Gorazdova, ale i mesto Púchov na klubovej alebo školskej úrovni.

Úspechy s týmto družstvom začali v sezóne 2015/2016, keď získalo v kategórii MINI titul Majstrov Slovenska v klubovom aj školskom volejbale. Potom v sezóne 2016/2017 družstvo získalo v kategórii MIDI titul Majstrov Slovenska opäť v oboch kategóriách a v poslednej sezóne 2017/2018 prvé miesto v školskom MIDI a v kategórii starších žiakov. Momentálne sme v tabuľke o postup na Majstrovstvá SR vo volejbale starších žiakov na prvej priečke pred družstvom VŠK Tatran Banská Bystrica, pričom sme základnou časťou a rovnako doposiaľ aj nadstavbovou prešli de facto bez prehry.

Úspešné ťaženie sme v tomto roku zavŕšili obrovským úspechom, keď sme vyhrali prestížny 54. ročník Vianočného turnaja v Prešove, kde sa už tradične schádzajú najlepšie celky, ktoré nám budú súpermi aj na MSR. Víťazstvo sme venovali pani primátorke, ktorá ako pevne verím, bude volejbal, ale aj šport ako taký, podporovať rovnako, ako jej predchodca. Dúfam, že naše mesto Púchov bude opäť pojem naprieč širokým spektrom či už individuálnych alebo kolektívnych športov.

Som veľmi rád, že naši hráči boli ochotní obetovať za posledné roky veľa času, ktoré väčšina ich rovesníkov trávi za počítačom, prípadne flákaním sa. Tvrdou drinou sa dostali na výkonnostnú úroveň, ktorá im umožňuje dosahovať v tomto krásnom, ale náročnom športe najvyššie méty.

Ivan Štefko jr., tréner
Foto: Slavomír Flimmel